Naga MarketsKurs dolara czeka na FOMC. EUR/USD nie powinno spaść poniżej 1,19 dol., twierdzi ING
Jerome Powell, prezes FED

Wydarzenia tego tygodnia, w szczególności posiedzenie Rezerwy Federalnej w środę, mogą sprzyjać bardziej ustabilizowanym warunkom i osłabieniu dolara, twierdzi w poniedziałkowej nocie analitycznej Chris Turner z ING.

  • Dolar czeka na środowe podsumowanie posiedzenia FOMC
  • Rynek zakłada interwencję słowną w związku z wysokimi rentownościami obligacji, co może osłabiać dolara
  • Według ING kurs euro (EUR/USD) utrzyma się nad ważnymi poziomami wsparć

Kurs dolara: Droga naprzód dla aktywów ryzykownych

Kilka tygodni było bardzo zmiennych dla aktywów ryzyka i rynków walutowych, głównie za sprawą wyprzedaży na rynku obligacji. Obligacje nadal wyglądają na zagrożone – jednak wydarzenia tego tygodnia mogą przyczynić się do poprawy sytuacji i osłabienia dolara.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Najważniejszym wydarzeniem będzie środowe posiedzenie FOMC, a naszym zdaniem przewodniczący Fed Jay Powell znajdzie sposób, by nie dać się zaskoczyć i uniknąć chaotycznej wyprzedaży na amerykańskim rynku obligacji. Ogłoszenie przedłużenia zwolnień z obowiązku stosowania wskaźnika dźwigni finansowej (SLR) z pewnością by w tym pomogło – komentuje Turner.

Mini exodus z rynków wschodzących również podniósł ostatnio dolara i ważne będzie, aby na lokalne rynki obligacji powrócił spokój. Podwyżki stóp procentowych o odpowiednio 50 i 100 pb w tym tygodniu przez banki centralne Brazylii i Turcji, mające na celu wzmocnienie lokalnych walut, byłyby mile widziane i poprawiłyby nastroje.

– W nocy odnotowaliśmy, że chińskie rynki akcji ponownie nie osiągnęły lepszych wyników, tym razem ze względu na ponowny wzrost stóp rynku pieniężnego spowodowany pozornie niewystarczającą płynnością ze strony Ludowego Banku Chin. Niemniej jednak, nie wydaje się, by PBOC dostrajał warunki płynnościowe, by przeciwdziałać lokalnym bańkom aktywów, co jest wystarczającym powodem do przedłużania korekty na globalnym rynku, zwłaszcza gdy dane dotyczące aktywności w Chinach wydają się dość zachęcające – dodaje analityk ING.

W tym tygodniu ING zakłada, że DXY może zmierzać w kierunku 92,20, ale zakończy tydzień bliżej 91,20.

Kurs euro: Trzecia odsłona koronawirusowego bluesa

Europejscy politycy są zmuszeni do podjęcia niepożądanego kroku, jakim jest odnowienie blokad, ponieważ ostatni skok liczby przypadków Covid-19 wskazuje na nadejście trzeciej fali pandemii tej wiosny.

– Chociaż jesteśmy byczo nastawieni do EUR w związku z lepszym otoczeniem zewnętrznym, europejskie blokady przedłużające się do drugiego kwartału wyraźnie odbiją się na wspólnej walucie. Weekendowe wybory w Niemczech również wskazują na pewną niestabilność polityczną w tym roku – pisze Turner.

Na marginesie, ostatnie dane dotyczące pozycjonowania pokazały, że spekulanci znacznie zmniejszyli długi netto na EUR, co wskazuje na bardziej zrównoważony rynek. Jeżeli 1,1830 był ważnym dołkiem dla EUR/USD w zeszłym tygodniu, ING nie widzi możliwości zejścia EUR/USD poniżej 1,1900/1910 na początku tego tygodnia – jednak wydaje się, że EUR pozostanie pod presją w krótkim terminie.

Kurs funta i korony szwedzkiej

Wydarzenia na kontynencie wydają się (jak na razie) wyraźnie kontrastować z malejącą liczbą zachorowań w Wielkiej Brytanii i programem szczepień. EUR/GBP będzie naciskać na 0,8540/50, podaje ING.

EUR/SEK był w tym roku spokojny. Dzisiaj widzimy lutowy wskaźnik CPI, który wzrósł z powrotem do 1,8% rok do roku. Gołębi Riksbank będzie jednak patrzył na to z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o kraje skandynawskie, ING faworyzuje norweską koronę i ruch EUR/NOK do 9,90 po czwartkowym posiedzeniu Norges Bank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin przewidywania | kurs biomed lublin | pgnig akcje | kursy funta | funty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here