Naga MarketsKurs dolara do złotego USDPLNKurs dolara wyraźnie rośnie podczas wtorkowej sesji. USD zyskuje w stosunku do euro (EUR), funta (GBP), franka (CHF) i jena japońskiego (JPY). Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie dolara, gdzie doszło do wybicia kluczowego oporu. Podczas dzisiejszej sesji nie poznamy żadnych kluczowych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób wpłynąć na notowania dolara, dlatego też ciężko będzie o odwrócenie panującego sentymentu wzrostowego.


Kurs dolara wybija kluczowy opór

Patrząc na szeroki interwał czasowy – D1, doszło do wybicia kluczowej strefy oporowej (oczywiście sygnał potwierdzi się dopiero po zamknięciu sesji). Tak długo jak cena utrzymuje się powyżej strefy oporowej przy 97,20, obowiązuje tendencja wzrostowa. Niewykluczony jest nawet ruch wzrostowy w kierunku ostatnich szczytów przy 98,10. Z perspektywy klasycznej analizy technicznej możemy mówić o formacji oRGR – odwrócona głowa z ramionami. Książkowy zasięg tej formacji wypada mniej więcej przy wspominanym oporze (98.10).

kurs USD 23 lipca 2019

Układ harmoniczny na niższym przedziale czasowym

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy, można zauważyć, że strefa oporowa była potwierdzona mierzeniem 61,8% Fibonacciego. Z racji tego, że cena reagowała przy wspomnianym współczynniku, istnieje szansa na wyznaczenie układu harmonicznego wewnętrznego. Punkt D (odwrotu) dla takiego układu powinien wypadać przy zniesieniu 78,6%, bądź przy 88,6%. W momencie dojścia do jednego ze wspominanych współczynników Fibo należy szukać ewentualnych sygnałów podażowych. W przypadku cofnięcia, wybita strefa oporu przy 97,20, zgodnie z zasadą biegunowości powinna stanowić wsparcie.

kurs dolara 23 lipca 2019

 


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here