Kurs dolara coraz wyżej, euro, frank i funt także kontynuują zwyżkę w piątek 25 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

W ostatni dzień tygodnia na polskim złotym utrzymują się kiepskie nastoje. Przecena z ją mamy do czynienia od poniedziałku jest kontynuowana. Złotówka pogłębia dziś wyprzedaż w ujęciu z dolarem, euro, frankiem i funtem. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN utrzymują się kiepskie nastroje
  • Złotówka traci traci w piątek do głównych walut
  • Złoty pod kreską w ujęciu do dolara, euro, funta i franka w czwartek
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9188 zł 25.09.2020, godzina 17:40
Kurs euro EURPLN 4,5515 zł 25.09.2020, godzina 17:40
Kurs funta GBPPLN 4,9746 zł 25.09.2020, godzina 17:40
Kurs franka CHFPLN 4,2157 zł 25.09.2020, godzina 17:40

Kurs dolara do złotego wybija górę opór przy 3,89 zł

Podczas piątkowej sesji możemy obserwować kontynuacje wzrostów nie tylko na kursie dolara do polskiego złotego, ale także do innych głównych walut. Złotówka traci dziś także w ujęciu z euro, funtem i frankiem.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje silne wzrosty, które rozpoczęły się w poniedziałek po pokonaniu kluczowej strefy oporu przy 3,77 zł. Nawiązując do metodologii Overbalance, po wybiciu wybicia układu największej korekty, sentyment zmienił się na wzrostowy. Dziś kurs wybił opór przy 3,89 zł, a wyjście powyżej otwiera drogę w kierunku 4 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN testuje strefę oporową przy 5 zł

Podczas piątkowej sesji także możemy obserwować silne wzrosty na kursie funta do złotego. Po pokonaniu strefy oporowej przy 4,92 zł, wzrosty przyspieszyły, przez co kurs dotarł już wczoraj do dolnego ograniczenia kolejnej istotnej strefy oporowej, wypadającej w rejonach okrągłego poziomu 5 zł. Pomimo, że strefa ta powinna aktualnie stanowić kluczową barierę podażową, jej pokonanie może doprowadzić do przyspieszenia zwyżki.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro kontynuuje zwyżkę

Kurs euro do złotego zaczął tydzień od dynamicznych wzrostów. Patrząc technicznie na wykres D1, kolejne poziomy oporu są wybijane bez większego problemu. Po wyjściu powyżej poziomu 4,5050 zł powinien być on traktowany jako kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN napiera na opór przy 4,21 zł

Kurs frank szwajcarskiego ponownie znajduje się dziś na plusie. Notowania CHF/PLN coraz silniej napierają na strefę oporową przy 4,21 zł, dlatego też ryzyko wybicia górą wzrasta. Wybicie górą sprawi, że droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. Gdyby jednak poziom został wybroniony, możliwa będzie korekta w kierunku wsparcia przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here