Naga MarketsKurs dolara coraz słabszy, euro (EUR/USD) ponownie w górę, EUR/PLN podchodzi pod 4,45 złŚroda rozpoczyna się od niezdecydowanego handlu na rynku akcji, gdyż inwestorzy nerwowo wyczekują wieczornej decyzji Fed. Na rynku walutowym dochodzi do odwrócenia ostatniej próby przerwania deprecjacji USD. Ceny ropy naftowej są stabilne.

S&P500 odbija, rynek Azji dryfuje. Inwestorzy oczekują decyzji FOMC

Rynek akcji w Azji dryfuje bez nakreślonego kierunku, mając do przetrawienia korekcyjny klimat z Wall Street, choć przy powracającej słabości USD.

We wtorek S&P500 cofnął się o 0,8 proc. przy technicznych ostudzeniu zapału kupujących, choć dziś futures na S&P500 odbija o 0,5 proc.

Inwestorzy przyjmują też ostrożne podejście, wyczekując zakończenia posiedzenia FOMC dziś wieczorem. Oczekujemy, że Rezerwa Federalna utrzyma cel dla stopy rezerw federalnych na 0-0,25 proc., a w komunikacie Fed zaznaczy, że programy luzowania ilościowego zostaną podtrzymane bez prędkich planów ich wygaszania.

W Azji japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc.

Kursy walut: dolar australijski kontynuuje odbicie

Na rynku walutowym wraca przecena USD po wczorajszej nieudanego próbie przerwania deprecjacyjnego trendu. Wahania wyglądają na dostosowania pozycji przed decyzją Fed oraz wstępne spieniężanie zysków po ostatnim rajdzie.

EUR/USD odbija do 1,1365, USD/JPY osuwa się pod 107,50, a AUD/USD ponownie podchodzi pod 0,70.

AUD znalazł wsparcie w kontynuowanym odbiciu indeksu nastrojów konsumentów, który w czerwcu wzrósł o 6,3 proc. m/m

EUR/PLN podchodzi pod 4,45.

Ceny ropy WTI ustabilizowały się ponad 38 USD/b po spadkach z początku tygodnia, ale odbicie utrudnia powrót obaw o nierównowagę między podażą i popytem. Wczoraj negatywnie wybrzmiał raport API, który wskazał na nieoczekiwany skok zapasów surowca w USA o 8,4 mln baryłek (prog. -1,4 mln).

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here