Kurs dolara coraz niżej, złoty umacnia się także do franka i euro, USD/PLN po 3,6755 zł
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane całkiem dobre nastroje na parach z polskim złotym. Złotówka traci tylko w ujęciu do funta, z kolei umacnia się w stosunku do dolara, euro i franka. Największy ruch widać na parze USD/PLN, gdzie doszło do spadków przekraczających 0,6%, ponadto kurs znalazł się na najniższych poziomach w tym roku. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Kurs dolara 0,6% pod kreską wobec złotego, USD/PLN na najniższych poziomach w tym roku
  • Złotówka umacnia się we wtorek do euro, franka i dolara
  • Złoty zniżkuje jednak w stosunku do funta
  • Kurs EUR/PLN wybija dołem z konsolidacji
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6755 zł 18.08.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,3821 zł 18.08.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,8585 zł 18.08.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 4,0650 zł 18.08.2020, godzina 17:30

Kurs dolara pogłębia przecenę

We wtorek polski złoty zyskuje ponad 0,6% do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, od dłuższego czasu obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa więc zmianie, a dalsze spadki mogą mieć miejsce.

Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce. Jednak aktualnie notowania wybijają lokalne dołki, dlatego droga w kierunku mierzenia 78,6% z interwału W1 wydaje się być otwarta.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN 0,3% na plusie

Złotówka traci dziś jedynie w stosunku do GBP. Jednak na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Jak widać po poniższym wykresie, ostatnia próba wykonania korekty wzrostowej, zakończyła się szybkim zrzuceniem, co przemawia za dalszymi spadkami. Notowania wybiły w tym tygodniu lokalne wsparcie przy 4,86 zł, a dziś jest ono testowane od drugiej strony i powinno działać jako opór.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN zbliża się ponownie do wsparcia

Frank szwajcarski znajduje się we wtorek 0,4% pod kreską. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie. Lokalnie obserwujemy ruch boczny w wąskim zakresie, blisko ważnego wsparcia. Jeżeli kupujący nie odpowiedzą, możliwe będzie ponowne zejście na strefę przy 4,0550 zł, do którego już niewiele brakuje.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego wybija poziom 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś 0,25% pod kreską. Niemniej patrząc na wykres, para walutowa EUR/PLN wybija się dołem poniżej kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Utrzymanie się na obecnych poziomach do końca dnia, bądź niżej,może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here