Kurs dolara coraz niżej, euro, frank i funt w korekcie. USD/PLN po 3,7920 zł
Kursy walut z polskim złotym w piątek 24 lipca

Ostatnia sesja w tym tygodniu przynosi nieznaczne odreagowanie na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci w ujęciu do euro, franka i funta, złotówka umacnia się jednak w stosunku do dolara amerykańskiego. W skali całego tygodnia to złoty pokazał siłę, a jego dalsze umocnienie po weekendzie jest jak najbardziej możliwe. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski kontynuuje umocnienie podczas czwartkowej sesji
  • Złotówka zyskuje w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
  • Dolar amerykański traci 0,5% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7920 zł 24.07.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,4120 zł 24.07.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 4,8480 zł 24.07.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,1125 zł 24.07.2020, godzina 17:50

Kurs dolara pogłębia spadki

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu dolar amerykański kontynuuje spadki. Co prawda wyprzedaż jest dziś niewielka i wynosi jedynie 0,1%, tak w skali całego tygodnia złoty umocnił się do USD około 3 procent. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN wybiła bez większego problemu wybiła w ostatnim czasie wsparcie przy poziomie 3,89 zł, a dziś notowania dotarły do kolejnej kluczowej strefy popytowej przy 3,7770 zł. Sentyment pozostaje spadkowy, niemniej jest to dobre miejsce do wykonania korekty wzrostowej.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Nad ranem wydawało się, iż piątek może być w końcu dniem korekty na rynkach. Tymczasem rynki w Europie ograniczyły straty, a eurodolar podbił nad 1,16 USD, co ponownie wzmaga popyt na waluty EM. W konsekwencji EUR/PLN znów testuje okolice 4,4 PLN, testując dołki z połowy maja br.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego kontynuuje przecenę

Kurs euro do złotego znajduje się w piątek na niewielkim plusie, wynoszącym niecałe 0,2%. Po ostatniej fali spadkowej, para walutowa próbuje odbijać od górnego ograniczenia strefy wsparcia przy 4,39 zł. Niemniej jak na razie odbicie jest symboliczne, a ewentualne wybicie zaznaczonego na poniższym wykresie kolorem zielonym wsparcia, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN również traci

Frank szwajcarski także znajduje się dziś na nieznacznym plusie w relacji do złotego. Para walutowa CHF/PLN podbiła jednak “w powietrzu”, a dalsze spadki po weekendzie są możliwe. W średnim terminie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku obszaru zaznaczonej kolorem zielonym, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN coraz niżej

Pomimo, że na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa, tak dziś możemy obserwować nieznaczne odreagowanie. Niemniej obserwowany aktualnie ruch powinien być traktowany jedynie jako korekta. Dopóki notowania nie wybiją w górę poziomu 4,86 zł, bazowym scenariuszem są dalsze spadki w kierunku 4,7350 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here