Naga MarketsKurs dolara cofa z 3-letnich maksimów. Sytuacja EUR/USD, GBP/USD i USD/JPYPo przetestowaniu w czwartek najwyższych poziomów od stycznia 2017 roku, kurs dolara w piątek oddaje część pola. W efekcie, ciekawie prezentuje się sytuacja na szeregu głównych par walutowych, w tym z euro (EUR/USD), funtem (GBP/USD) oraz japońskim jenem (USD/JPY).

Kurs euro: EUR/USD i nieudane wyjście ponad 1,08

Notowania EURUSD wyraźnie cofnęły się po próbie krótkotrwałego wybicia ponad opór przy 1,08. Lepsze noty dolara mogą być wynikiem wyhamowania odbicia sentymentu na rynkach. To pokazuje tylko jak cały czas nerwowa jest sytuacja.

Dzisiejsze odbicie można też potraktować jako pewną formę ruchu powrotnego do złamanego wczoraj dołka z lutego przy 1,0777. Dzienny oscylator RSI9 pokazuje, że jesteśmy już blisko poziomów wyprzedania, ale daje też nieco miejsca do kontynuacji spadków. Jednocześnie brakuje pozytywnych dywergencji z kursem bazowym.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta: GBP/USD i scenariusz ruchu powrotnego

Odbicie do złamanych wcześniej kluczowych poziomów realizuje też GBPUSD. Mowa o strefie 1,1932 i 1,1957 opartej o minima z 2016 r. i 2019 r. Rynek dobrze odebrał bardziej zdecydowane działania Banku Anglii (kolejna obniżka stóp procentowych, program QE oraz tanie pożyczki dla firm), ale teraz piłka leży po stronie premiera Johnsona, który powinien też jasno zdeklarować wolę do wydłużenia tzw. okresu przejściowego dla Brexitu – jakiekolwiek negocjacje w obecnej sytuacji nie mają żadnego sensu.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Kurs dolara: USDJPY i wymazanie marcowych spadków

Od dołka, jaki miał miejsce 9 marca przy 101,17 notowania USDJPY wzrosły o ponad 10 figur. Dzisiejsze maksimum wypadło przy 111,35, dość blisko dawnej, mocnej strefy oporu. Ruch jest potwierdzany przez dzienne wskaźniki.

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY

Powyższy wykres to dowód na to, że JPY sromotnie przegrał walkę z USD o tytuł bezpiecznej przystani. W sytuacji, kiedy gotówka jest w cenie, to silny jest dolar. Warto zastanowić się też nad tym, czy i tak słaba przed COVID-19 japońska gospodarka, wygrzebie się po pandemii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here