Naga Markets

Kurs dolara cofa się w dniu Święta DziękczynieniaAmerykańscy inwestorzy mają dziś wolne w związku ze świętem Dnia Dziękczynienia, ale to nie znaczy, że rynek walutowy dziś jest ospały. Dolar nadal osłabia się niemal w stosunku do wszystkich głównych walut, ponieważ ostatni protokół FOMC wskazał, że Fed wkrótce zacznie zwalniać tempo podwyżek stóp. Po południu JPY i GBP są najlepiej radzącymi sobie głównymi walutami, podczas gdy USD i CHF pozostają najbardziej osłabione. Wyraźną wyprzedaż można zauważyć również na walutach z Antypodów.

Indeks dolara zaczyna większą korektę? 

USD kontynuuje deprecjację w czwartek pod nieobecność inwestorów z USA. USDIDX – indeks dolara spadł poniżej 106 w czwartek, osuwając się trzecią sesję z rzędu w kierunku najniższych poziomów od połowy sierpnia.

Indeks zbliża się do kluczowego wsparcia przy 105,30, które wyznacza poprzednia reakcja cenowa, 200 SMA (czerwona linia) oraz 23,6 zniesienie Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w maju 2021 roku.

Źródło: xStation 
Źródło: xStation
Jeśli dojdzie do przełamania niżej, zagrożone może być lokalne wsparcie przy 103.40. Z drugiej strony, jeśli bykom uda się powstrzymać spadki, może zostać uruchomiony kolejny impuls wzrostowy w kierunku oporu przy 109,00
Źródło: xStation 
Źródło: xStation

NZDUSD przedłuża ostatnie zyski po tym, jak RBNZ w środę jastrzębio zaskoczył część analityków i podniósł stopy o 75 pb oraz prognozował, że osiągną one szczyt na poziomie 5,5% we wrześniu 2023 r., znacznie powyżej poprzednich prognoz na poziomie 4,1%. Impuls wzrostowy zyskał na sile po publikacji gołębich minutek FOMC.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Para przebiła się powyżej kluczowego oporu na 0,6240, który wyznacza 61,8 zniesienie Fibonacciego fali wzrostowej zapoczątkowanej w marcu 2020 roku i obecnie zbliża się do lokalnej linii trendu spadkowego. Jeśli dojdzie do wybicia wyżej, byczy ruch może przyspieszyć w kierunku oporu przy 0,6530, który wyznaczają poprzednie reakcje cenowe. Z drugiej strony, jeśli sprzedającym uda się odzyskać kontrolę, nie można wykluczyć retestu lokalnych minimów przy 0,6065.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułKryptowalut nie można pokonać. Przetrwały upadek Mt. Gox, LUNY, przetrwają FTX
Następny artykułEUR/USD w kluczowej strefie oporu. To może być koniec wzrostów – prognozują ekonomiści ING
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here