Naga Markets

Dolar kanadyjski (USD/CAD) wkrótce się umocni, prognozują analitycy MUFG i Standard CharteredDolar kanadyjski był jak dotąd najlepiej radzącą sobie walutą G10 w tym roku, ponieważ umocnił się o około 2% w stosunku do dolara amerykańskiego. Analitycy MUFG i Standard Chartered utrzymują swoje bycze prognozy dla kanadyjskiej waluty ze względu na wysokie ceny ropy naftowej i rosnące spekulacje dotyczące podniesienia stóp procentowych przez Bank Kanady.

Kurs USD/CAD powróci do najniższych poziomów z października ubiegłego roku zdaniem analityków MUFG

Analitycy MUFG spodziewają się, że Bank Kanady (BoC) wielokrotnie podniesie stopy procentowe w bieżącym roku. Ich zdaniem nie nastąpi to jeszcze w tym miesiącu, jednak oczekiwania na pierwszą podwyżkę nie powinny być długie.USD/CAD próbuje obecnie przebić się z powrotem poniżej wsparcia w postaci 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie 1,2500. Otworzyłoby to drogę do re-testu minimów z października zeszłego roku na poziomie 1.2288. Nasz krótkoterminowy model regresji oparty na spreadach rentowności i cenie ropy sygnalizuje, że USD/CAD powinien dotrzeć do poziomu 1,2000. Naszym zdaniem istnieje wyraźna przestrzeń do rozszerzenia impetu wzrostowego dla dolara kanadyjskiego, nawet po ostatnich silnych zyskach – napisali analitycy MUFG.

Notowania USD/CAD, wykres dzienny
Notowania USD/CAD, wykres dzienny

Kurs USD/CAD spadnie w kierunku 1,15 do końca 2022 roku zdaniem analityków Standard Chartered

Analitycy Standard Chartered spodziewają się podwyżki stóp procentowych w styczniu przez Bank Kanady o 25 pb do 0,5% w obliczu rosnącej inflacji i silnego ożywienia gospodarczego. Na koniec 2022 roku prognozują wysokość stóp wynoszącą 1,5%. W wyniku działań BoC ich zdaniem kurs dolara kanadyjskiego powinien się umocnić, co w konsekwencji spowoduje spadek USD/CAD do poziomu 1,15 na koniec 2022 roku.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Podwyżka przez Bank Kanady jest wyceniona na około 65%, więc rynki mogą być umiarkowanie zaskoczone. Sądzimy, że dolar kanadyjski mógłby się umocnić, jeśli BoC zasygnalizuje kolejną podwyżkę w marcu. Celujemy w poziom 1,15 do końca 2022 roku – napisali analitycy Standard Chartered.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw 11 bit studios | forex waluty w czasie rzeczywistym | warren buffett | dji index | gpw lotos | cena akcji enea | kurs btc |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here