Naga MarketsKurs dolara CAD ma powody do wzrostów - HSBC i Credit SuisseBank Kanady (BoC) oznajmił ostatnio, że warunki do podwyżki stóp procentowych mogą nadejść wcześniej niż przypuszczano. Mniej gołębia retoryka ze strony banku centralnego wraz ze stymulacją fiskalną powinna sprzyjać dolarowi kanadyjskiemu, uważa HSBC. Z kolei analitycy Credit Suisse przyjrzeli się USD/CAD z perspektywy technicznej.

  • Prognoza wzrostu gospodarczego BoC to 6,5 proc. w 2021 r.
  • Stopy procentowe w Kanadzie mogą wzrosnąć wcześniej niż oczekiwano
  • Przyspiesza momentum spadkowe na USD/CAD

Bank Kanady zmienia retorykę

HSBC jest zdania, że ostatnie niepowodzenia w zakresie ożywienia w niektórych krajach będą prawdopodobnie przejściowe, a zatem globalne ożywienie powinno wspierać Loonie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Bank Kanady pozostawił stopę procentową na niezmienionym poziomie 0,25%, podczas gdy ogłosił, że ograniczy tygodniowe zakupy netto obligacji rządu Kanady do docelowego poziomu 3 mld CAD tygodniowo. BoC poprawił również swoje perspektywy gospodarcze, w tym skorygował w górę prognozy wzrostu PKB w 2021 r. do 6,5 proc. – wskazują analitycy.

Jednakże, według HSBC ważniejszą informację stanowiły wskazówki BoC dotyczące prawdopodobnego terminu zmiany stóp procentowych. W oparciu o najnowsze prognozy BoC, zastój gospodarczy zostanie zrównoważony, a inflacja utrzyma się na poziomie docelowym 2% w drugiej połowie 2022 r., a nie do 2023 r. jak wskazywano wcześniej.

Ogólnie HSBC spodziewa się, że CAD nieznacznie wzmocni się w stosunku do dolara amerykańskiego, w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

fpmarkets

USD/CAD z perspektywy technicznej

Credit Suisse zwraca uwagę na parę walutową USD/CAD, która w końcu odnotowała przyspieszenie spadkowego momentum. z kluczowym wsparciem na poziomie 1,2365 CAD.

– Pozostajemy niedźwiedzi nastawienie, z kolejnym ważnym wsparciem obserwowanym na tegorocznym dołku przy 1,2365, gdzie spodziewalibyśmy się kolejnej tymczasowej pauzy. Po tej pauzie, następne ważne wsparcie wsparcie wypada w okolicach 1,2265/51 – wskazuje Credit Suisse.

Analitycy upatrują potencjał do spadku w kierunku 1,2062, gdzie znajdują się minima z 2017 roku. Krótkoterminowy opór wypada natomiast w okolicach 1,2455/73.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here