W ubiegłym tygodniu kurs USDPLN poruszał się praktycznie w miejscu. Notowania zakończyły się dokładnie na tym samym poziomie, na którym się otworzyły. Początek nowego tygodnia nie przynosi większej zmienności, dziś ruchy na dolarze do polskiego złotego są bardzo małe. Kurs oscyluje w rejonach piątkowego zamknięcia, nie widać przewagi popytu czy podaży. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w poniedziałek 19 lipca 2019 roku.

Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,7865 dolar

Kurs dolara (USDPLN) poniżej kluczowego oporu

Kurs pary USD/PLN znajduje się poniżej kluczowej strefy oporowej. Okolice poziomu 3,8070 zł stanowią w tej chwili ważną barierę podażową. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na ruch w dół. Należy jednak mieć na uwadze, że w momencie wyjścia ceny powyżej strefy, istnieje ryzyko przyspieszenie ruchu wzrostowego i próbę ataku na ostatnie szczyty. Niemniej  na razie kurs utrzymuje się poniżej, co przemawia za scenariuszem spadkowym.

  • Kurs utrzymuje się poniżej kluczowej strefy oporowej
  • Możliwą formacja odwrócenia na niższym przedziale czasowym

Kurs dolara do złotego USDPLN

Formacja odwrócenia na interwale H4

Na niższym przedziale czasowym można zauważyć budującą się formację odwrócenia trendu – oRGR. Aby mówić o sygnale wzrostowym, cena musiałaby pokonać jednak strefę oporu przy 3,8070. Wsparciem pozostaje wysokość potencjalnego lewego ramienia wspomnianej formacji odwróconej głowy z ramionami. Dopiero zejście poniżej 3,7560 zł, moze doprowadzić do wygenerowania się sygnału spadkowego. Aktualnie istnieje ryzyko, że kurs będzie się poruszał w konsolidacji pomiędzy poziomem wsparcia, a poziomem oporu. Dopiero pokonanie jednej ze wspomnianych stref może się przyczynić do większego ruchu trendowego.

Kurs dolara do złotego USDPLN

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here