Naga MarketsKurs dolara blisko miesięcznych maksimów. EUR/USD może chwilowo spaść poniżej 1,20Głównym wydarzeniem dnia jest sesja pytań i odpowiedzi pomiędzy przewodniczącym Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powellem a Wall Street Journal. Będzie to ostatnia szansa, aby usłyszeć ostatnie oficjalne komentarze instytucji przed wejściem w dwutygodniowy okres blackoutu informacyjnego w ten weekend przed posiedzeniem FOMC zaplanowanym na 17 marca. Wydźwięk spotkania może nadać ton ryzyku na najbliższe sesje handlowe.

  • W trakcie europejskiego przedpołudnia kurs dolara znajduje się wśród mocniejszych walut G8, zyskując najwyraźniej do bezpiecznych przystani: franka i japońskiego jena, który znalazł się na 7-miesięcznych minimach
  • Bardziej ryzykowne waluty towarowe nadal jednak przodują, chociaż AUD i NZD ograniczają mocno swoje zyski
  • Na granicy 1,39 balansuje para walutowa GBP/USD, jednak zdaniem analityków ING funt ma pole do wzrostów w stosunku do słabego CHF.

Kurs dolara: Czy Powell okaże zaniepokojenie wyprzedażą papierów skarbowych?

Rynki obligacji nadal napędzają globalne środowisko inwestycyjne, w tym podejmowanie ryzyka na rynkach walutowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym tygodniu nastroje uległy poprawie, gdy Lael Brainard z Fed we wtorek powiedziała, że wyprzedaż papierów skarbowych “przykuła jej uwagę”. Wczoraj jednak obligacje straciły na wartości, gdy EBC zdawał się wycofywać ze swoich obaw związanych z wyprzedażą europejskich papierów dłużnych.

– To prowadzi nas do głównego wydarzenia dzisiejszego dnia, którym jest Q&A pomiędzy przewodniczącym Fed Jerome Powell a Wall Street Journal o 18:00. Będzie to ostatnia szansa, by usłyszeć Fed przed wejściem w dwutygodniowy okres zaciemnienia w ten weekend przed posiedzeniem FOMC 17 marca. Ton tego Q&A może równie dobrze ustawić ryzyko na następne dwa tygodnie – twierdzą analitycy ING.

Komentarze, że Fed monitoruje wydarzenia na rynku papierów skarbowych, mogą wystarczyć do uspokojenia sytuacji, zachęcenia do powrotu na rynek walutowy instrumentów wysokodochodowych i osłabienia dolara, ale brak takich obaw sugerowałby, że Fed jest zadowolony z obecnych poziomów rentowności obligacji w USA.

Słaba noc na azjatyckich rynkach akcji wskazuje, że ryzyko pozostanie dziś na drugim planie. Inwestorzy zwrócą również uwagę na doniesienia z OPEC+, gdzie potwierdzenie niezmienionych poziomów wydobycia w kwietniu może podtrzymać wsparcie dla ropy brent.

Kurs euro: Niemiecka ścieżka wyjścia z lockdownu może pomóc

Rynki finansowe lubią liczby i oczekują, że usłyszą więcej o niemieckim wskaźniku nowych przypadków wirusa na 100 tys. osób.

Plan kanclerz Angeli Merkel, zapowiadający wyjście z lockdownu, w dużej mierze opiera się na spadku tego wskaźnika poniżej 50 przypadków. Wczoraj liczba ta wynosiła 64. Informacje o tym, że logistyka szczepionek powinna poprawić się na początku kwietnia, nadal wspierają pogląd, że II kw. będzie przełomowym dla europejskiego wzrostu i sugerują, że ewentualne zejście EUR/USD poniżej 1,20 byłoby krótkotrwałe.

UK wprowadza hojny budżet, funt dobrze go przyjmuje

Wczorajszy budżet Wielkiej Brytanii został uznany za dobrze wyważony i wspierający wiosenne ożywienie. Obligacje brytyjskie sprzedały się w związku z większymi niż oczekiwano planami podaży, jednak ING uważa, że ponowna ocena perspektyw wzrostu Wielkiej Brytanii może wesprzeć GBP.

Kabel jest uwikłany w wyprzedaż obligacji, ale dalszy rajd na GBP/CHF pokrywa się ze strategią ING.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | usdpln | akcje lotos cena | blik co to | notowania dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here