Naga MarketsBlackRock, globalny fundusz inwestycyjny zakłada oczekuje, że bezprecedensowe bodźce fiskalne i monetarne przyczynią się do dalszej deprecjacji kursu dolara amerykańskiego. Zdaniem strategów stanie się bez względu na to, kto wygra przyszłotygodniowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

  • Kurs dolara będzie spadał jeszcze przez 1-3 lata
  • Najbardziej USD straci w stosunku do CNY, INR i IDR

BlackRock spodziewa sie dalszej deprecjacji USD

BlackRock to największa na świecie firma inwestycyjna zajmująca się zarządzaniem aktywami. Swoje fundusze oferuje pod marką iShares i zarządza łącznym kapitałem 7,3 bln dolarów.

Fundusz posiada “skromną” ekspozycję na spadek greenbacka w stosunku do chińskiego juana, indyjskiej rupi i rupi indonezyjskiej. Te trzy kraje azjatyckie są bowiem – zdaniem strategów – najlepiej przygotowane do skorzystania ze słabości dolara amerykańskiego.

– Moim podstawowym argumentem jest to, że mamy jeszcze co najmniej jeden do trzech lat bardziej umiarkowanego osłabienia dolara – to się nie zmieni – powiedział Neeraj Seth, szef azjatyckiego oddziału w Singapurze dodając, że niezależnie od wyniku wyborów, niektóre z działań politycznych już miały miejsce.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że zakładając słabość amerykańskiej waluty, BlackRock dołącza do swoich “rówieśników”, w tym Goldman Sachs Group Inc. i UBS Asset Management, które również spodziewają się spadków kursu dolara.

Dolar amerykański najsłabszą spośród walut G8

Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatniego miesiąca zauważymy, że dolar amerykański osłabiał sie w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Podobną tendencję dostrzec można było także na przestrzeni ostatniego półrocza.

Źródło: finviz.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRośnie ryzyko wybicia euro ponad 4,6 zł
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) cały czas niebezpiecznie blisko 4,60
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here