Naga MarketsDolar amerykański zauważalnie traci na wartości w ostatnim czasie. Indeks DXY śledzący siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut osunął się do najniższego poziomu od drugiej połowy kwietnia 2018 roku. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że USD jest obecnie najsłabszą spośród walut grupy G8 i wiele wskazuje, że utrzyma ten tytuł w skali całego 2020 roku.

  • Dolar amerykański najsłabszą walutą G8
  • Indeks DXY najniżej od kwietnia 2018 r.
  • Zdaniem HSBC dolar może kontynuować spadki jeszcze w 2021 r. a nawet 2022 r.
  • Kurs euro wzrośnie do 1,26 USD

Dolar amerykański największym przegranym 2020 r.

Biorąc pod uwagę zmienność na notowaniach popularnych walut od początku 2020 roku zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się w ciągu ostatnich niemal 12 miesięcy w relacji do wszystkich pozostałych walut G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było wobec euro i franka szwajcarskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
HSBC będący jednym z największych holdingów finansowych na świecie prognozuje, że ze względu na utrzymywanie stóp procentowych na rekordowo niskich poziomach oraz spodziewane ożywienie gospodarcze, kurs dolara będzie kontynuował spadki jeszcze w 2021 r. a nawet 2022 r.

HSBC zauważa, że dolar amerykański osłabił się bardziej niż oczekiwał tego bank w 2020 r. i jest ostrożny w prognozowaniu odwrócenia tej tendencji, ponieważ cykle osłabienia dolara zazwyczaj się przedłużają.

Kurs euro wzrośnie do 1,26 USD

W swojej najnowszej projekcji eksperci zaktualizowali docelową cenę kursu euro do 1,26 USD z 1,15 USD poprzednio. Ich zdaniem kurs dolara mogły spaść jeszcze nawet o 5-8% co sprawiłoby, że kursy innych walut wyglądałyby na zawyżone.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

EURUSD Daily

HSBC ma również poważne zastrzeżenia co do podstaw strefy euro, zwłaszcza w związku z ryzykiem długoterminowych skutków pandemii w wielu krajach strefy euro.

– Nasze prognozy dotyczące dynamiki wzrostu gospodarczego pokazują, że poziom PKB w wielu krajach strefy euro na koniec 2021 roku będzie nadal niższy od poziomu z końca 2019 roku – wskazano.

To właśnie sprawia, że potencjalne wzrosty notowań EUR/USD odzwierciedlać będą przede wszystkim słabość dolara amerykańskiego, a nie siłę euro.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNoobz from Poland złożył w trybie formalnym -dokument Informacyjny do GPW
Następny artykułMercator jest skłonny przeznaczyć więcej na dywidendę niż na buy-back
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here