Naga MarketsKurs dolara będzie nadal tracił. USD/JPY w kierunku 101,00 w przyszłym rokuDolar (USD), który w ostatnich tygodniach stale tracił na wartości, odrabia część strat po wypowiedzi Jerome Powella. Na kurs amerykańskiej waluty na początku tygodnia mocniej wpływają wiadomości z innych państw niż dalsza niepewność w stosunku do polityki monetarnej FEDu. W szerszej perspektywie spodziewana jest jednak dalsza deprecjacja, analitycy CIBC zakładają, że wycena USD/JPY spadnie do 101,00 w przeciągu roku.

  • Jen słabnie na fali niepewności przez mianowaniem nowego szefa rządu.
  • Brak postępów w negocjacjach z UE ciągnie funta w dół.
  • Kurs EUR/USD zbliża się do progu 1,20.

Kurs dolara (USD/JPY) będzie tracił w kolejnych kwartałach

Po piątkowym gwałtownym spadku kursu USD/JPY, dolar zyskuje już 0,53% w stosunku do jena. Na osłabienie japońskiej waluty wpływa decyzja premiera Shinzo Abe, który zdecydował się odejść ze stanowiska. Wśród inwestorów pojawiają się obawy co do kierunku polityki jego następcy.

Wykres przedstawiający zmianę kursu USD/JPY w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Analitycy CIBC zwracają uwagę, że wyniki chińskiej gospodarki, które są lepsze niż oczekiwano, mogą wesprzeć japońską gospodarkę.

Dla realnej gospodarki jest nadzieja, że chińska gospodarka będzie w dalszym ciągu ożywiać się, pomagając japońskiemu eksportowi, łagodząc presję, aby uczynić więcej na polu fiskalnym. Władze podkreśliły, że finanse rządowe znajdują się w trudnej sytuacji i jest mało prawdopodobne, aby podatek od sprzedaży został obniżony. – twierdzą eksperci.

Zobacz również: Debiut Ant Group: Jack Ma pobije rekord niewidziany od bańki dotcomów?

Według prognoz CIBC, kurs USD/JPY osiągnie w czwartym kwartale 2020 roku poziom 103, a na początku 2021 roku spadnie do 101.

Kurs EUR/USD ignoruje nowe zachorowania

Amerykańska waluta odrabia straty także w stosunku do funta. Kurs GBP/USD spada na początku tygodnia o 0,25%, co jest spowodowane przedłużającymi się negocjacjami Wielkiej Brytanii z Unią Europejską w sprawie Brexitu.

Na kurs „kabla” wpływa również propozycja brytyjskiego rządu w sprawie podwyżki podatków, co miałoby pomóc w zredukowaniu deficytu budżetowego. Obecnie za funta szterlinga należy zapłacić 1,3314 dolara.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Najlepiej w stosunku do dolara radzi sobie euro. Europejska waluta zyskuje 0,21% i osiąga 1,1924, mimo że w na południu Europy ponownie zaczyna rosnąć liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19, a coraz więcej państw decyduje się na wstrzymanie lotów i wprowadzenie kwarantann.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here