Naga MarketsKurs dolara australijskiego znów przy linii trenduW nocy napłyną ważne dane z Australii – mowa o kwartalnej inflacji CPI – które zwyczajowo miały duży wpływ na notowania lokalnej waluty. Jak będzie teraz? Interpretacja może być asymetryczna.

Kurs dolara australijskiego może skorzystać na poprawie globalnego sentymentu

Nieoczekiwanie słabe dane (wyraźnie poniżej 0,7 proc. r/r) mogą zwiększyć obawy, że RBA w sytuacji pogorszenia się perspektyw gospodarki za sprawą sytuacji pandemicznej, mógłby sięgnąć po nowe instrumentarium w polityce pieniężnej – mowa chociażby o dyskusji nt. ujemnych stóp procentowych, co zostało jakiś czas temu wyciszone (po części za sprawą samego RBA, który uznał je za szkodliwe).

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei dobre dane pomogą notowaniom AUDUSD tylko wtedy, kiedy towarzyszyć temu będzie poprawa globalnego sentymentu.

Wykres dzienny AUDUSD

Technicznie po raz kolejny w ostatnim czasie zbliżamy się w stronę dwumiesięcznej linii trendu przy 0,7685. Wskaźniki dzienne przestrzegają przed ryzykiem jej naruszenia, co oznaczałoby większe prawdopodobieństwo testowania szczytu z połowy grudnia przy 0,7637.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoina | wykres eur usd | bitcoin era opinie | usd/pln prognoza | dax 30 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here