Naga Marketskangury o świcieBank Rezerw Australii (RBA) zdecydował się podczas majowego posiedzenia utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie (po raz trzydziesty z rzędu), w tym główną stopę kasową na 1,5%. W treści oświadczenia polityki pieniężnej nie doszło do zauważalnych zmian, a przedstawiciele instytucji nadal zwracają uwagę na kondycję rynku pracy, od której będą uzależnione przyszłe decyzje. Kurs dolara australijskiego reaguje na najnowsze doniesienia wyraźnym umocnieniem, kolejne sesje bieżącego tygodnia odwróciły jednak początkowy ruch. Więcej na ten temat opowiada Kamil Jaros, analityk Admiral Markets.


RBA zaskoczył rynki, AUD jednak oddaje początkowe zyski

„Głównym scenariuszem jest wzrost australijskiej gospodarki o około 2,75% procent w 2019 i 2020 roku. Prognoza ta jest wspierana przez zwiększone inwestycje w infrastrukturę i wzrost aktywności w sektorze zasobów, częściowo w odpowiedzi na wzrost cen australijskiego eksportu. Główną niepewnością w kraju nadal pozostają perspektywy konsumpcji gospodarstw domowych, na którą wpływa przedłużający się okres niskiego wzrostu dochodów i spadające ceny mieszkań. Spodziewany jest pewien wzrost dochodu rozporządzalnego gospodarstw domowych, co powinno wesprzeć konsumpcję” – poinformował RBA w oświadczeniu polityki pieniężnej.

To między innymi komentarze sugerujące ekspansję gospodarczą przyczyniły się do pozytywnej niespodzianki i pozwoliły AUD/USD zyskiwać we wtorek. Środa i czwartek przynoszą jednak deprecjację i test majowych minimów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here