Naga MarketsPara walutowa AUD/USDDolar australijski ponownie udowadnia dlaczego w zeszłym miesiącu był najbardziej zmienną z głównych walut, zmieniając swoją wartość o 1% w przeciągu zaledwie dwóch godzin. Sprawdź dlaczego kurs dolara australijskiego reagował tak dynamicznie na doniesienia rynkowe.


Dane z rynku pracy, zamknięte shorty i prognozy cięcia stóp procentowych

Najpierw AUD wzrastał o 0,6% po pozytywnie zaskakującym raporcie z lokalnego rynku pracy, co zmusiło inwestorów do zamknięcia krótkich pozycji. Niespełna trzy kwadranse później kurs dolara australijskiego reagował osunięciami na rekomendację Westpac Banking Corp. – instytucja podawała, że Bank Rezerw Australii (RBA) jest gotowy do cięcia stóp procentowych. Dodając do tego informacje o rysującym się porozumieniu pomiędzy USA oraz Chinami zmienność ponownie wzrastała.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Australia jest postrzegana jako pół-chińska, pół-zachodnia gospodarka, a przy pogłębianiu się tej zależności kurs dolara australijskiego będzie ciągnięty w różnych kierunkach”, powiedział Michael Every, szef azjatyckiego działu badań rynków finansowych w Rabobank w Hong Kongu. “Kierunek długoterminowy wskazuje spadki, jednak przy obecności silnych swingów wzrostowych”.

Dolar australijski znalazł się pomiędzy młotem i kowadłem, a konkurencyjne czynniki pokazują, że stał się walutą wrażliwą na globalną niepewność gospodarczą. Fundusze hedgingowe i inwestorzy spekulacyjni kupują i sprzedają w obu kierunkach w czasie trwającej wojny handlowej między USA a Chinami, w czasie której bank centralny zmienił swoje nastawienie na gołębie, a dodatkowo pojawiły się oznaki odwrócenia tendencji cen rudy żelaza.

“W ciągu zeszłego roku liczba zatrudnionych wzrosła o 295,5 tys. osób (2,4%). Wartość ta jest powyżej średniej z ostatnich 20 lat, która wynosi 2%. Mimo pozytywnych danych Westpac wydał nową prognozę dotyczącą ruchów RBA. Bank oczekuje, że następnym ruchem w polityce monetarnej będzie obniżka stóp, która ma nastąpić dwukrotnie w tym roku – w sierpniu i w listopadzie” – informował w porannym przeglądzie rynków Przemysław Jarząbek z Comparic.pl.

Kurs dolara australijskiego na huśtawce zmienności

Kurs dolara najpierw umacniał się o godzinie 01:00 czasu polskiego testując poziomy powyżej 0,720, a następnie w przeciągu kolejnych godzin handlowych osuwał pod 0,71 testując dołki dzienne przed godziną 07:00.

Kurs dolara australijskiego najpierw wzrastał po danych z rynku pracy, następnie silnie tracił po informacji o możliwości cięcia stóp przez RBA. Źródło: Tradingview.com

W perspektywie wykresu dziennego AUD/USD porusza się natomiast nadal w relatywnie wąskiej konsolidacji, której dolne ograniczenie wyznaczają minima lutowe na 0,7065, górne natomiast szczyty ze stycznia i 200-okresowa EMA na 0,730.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here