Naga MarketsNapis AUD/USD na tle wykresyKurs dolara australijskiego wzrósł od dołków z marca 2020 roku o ponad 22 centy z 0,55 USD do 0,77 USD obecnie. Oznacza to, że notowania australijskiej waluty wzrosły w ciągu niespełna 15. miesięcy o ponad 40 proc. osiągając w ten sposób najwyższa wyceną od początku 2018 roku. Jakby tego było mało, ekonomiści oczekują, że tendencja ta będzie kontynuowana i kurs AUD wzrośnie w tym roku aż do 0,82 USD.

Kurs dolara australijskiego wzrośnie do 0,82 USD

Ekonomiści założonego już w 1817 roku, australijskiego banku i dostawcy usług finansowych Westpac prognozują, że kurs dolara australijskiego wzrośnie do 0,80 USD w trzecim kwartale br. i aż 0,82 USD do końca roku. Warto zwrócić uwagę, że byłby to najwyższy poziom od stycznia 2015 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w bezpłatnym webinarze i rozpocznij swoją przygodę z inwestowaniem

AUDUSD Weekly

Argumentując swój optymizm w stosunku do AUD, ekonomiści wskazali, że Australia odnotowała 40 kolejnych miesięcznych nadwyżek handlowych na rachunku bieżącym oraz rekordowe 8 kolejnych kwartałów nadwyżek na rachunku bieżącym. Ponadto, w ich ocenie,
oczekiwanie zsynchronizowanego globalne ożywienia gospodarczego w 2021 roku powinno wspierać AUD.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto – wyczekiwanie na dane dotyczące inflacji w USA
Następny artykułInvestment Market Day #1. Nagranie z konferencji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here