Naga MarketsNapis AUD/USD na tle wykresyDolar australijski nie może zaliczyć tego tygodnia do udanych. Na przestrzeni ostatnich dni osłabiał się on bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8, będąc tym samym najsłabszą z nich. Ekonomiści ING prognozują, że kurs dolara australijskiego może doświadczyć w najbliższym czasie ostrzejszej korekty, jeżeli tylko nie uda mu się przebić obszaru 0,7740/50 USD.

AUD/USD testuje istotne wsparcie 

– Zsynchronizowane ożywienie w globalnym popycie sugeruje, że wzrost cen surowców jest trwały. Jednak w perspektywie krótkoterminowej działają siły korekcyjne, które mogą odcisnąć swoje piętno na AUD – wskazują ekonomiści ING dodając, że niezdolność AUD/USD do odzyskania obszaru 0,7740/50, ostrzega przed pewnymi potencjalnie ostrzejszymi stratami korekcyjnymi pod 0,7675/85.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając natomiast na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że wspomniany przez ekspertów poziom to nie tylko horyzontalne wsparcie. W tym samym miejscu przebiega bowiem obecnie także dolne ograniczenie kanału wzrostowego, a w okolicy tej strefy pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli zatem wsparcie to zostanie odrzucone, być może nie dojdzie do pogłębienia spadków AUD.

AUDUSD Daily

AUD najwyżej od lutego 2018 r.

Analizując obecne notowania dolara australijskiego nie sposób nie wspomnieć o parze AUD/JPY, której kurs osiągnął w minionym tygodniu najwyższy poziom od lutego 2018 r.

Mimo, że na przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy niewielkie spadki, to tendencja ta zatrzymała się w okolicy ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), gdzie w piątek pojawiła się reakcja popytowa.

Ekonomiści australijskiego banku i dostawcy usług finansowych Westpac prognozują, że kurs dolara australijskiego wzrośnie do końca roku do 90,00 JPY, co byłoby najwyższym poziomem od września 2017 r. i jednym z najwyższych od sierpnia 2015 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe i formacje wykresu

AUDJPY Weekly

– Trwające szczepienia oraz bardzo hojna polityka fiskalna i monetarna będą napędzać skoordynowane globalne ożywienie gospodarcze w 2021 i 2022 roku. Pomoże to wzmocnić popyt na towary, a tym samym AUD osiągnie lepsze wyniki na większości kursów krzyżowych, nawet po znacznej aprecjacji od pandemicznych minimów – wskazali ekonomiści.

invest

Ich bazowy scenariusz zakłada, że kurs dolara australijskiego wzrośnie do 86 JPY w drugim kwartale br., 87 JPY do września i 90 JPY pod koniec roku.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje cyfrowy polsat | kurs cdr | santander kurs | forum spółek giełdowych | pgnig akcje notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNovaturas miał 12 mln euro przychodów w okresie styczeń-kwiecień 2021 r.
Następny artykułNowa Zelandia: poprawa fiskalna i tarcia z Chinami. NZD/USD wzrośnie do 0,75
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here