Naga MarketsAUD rośnie, gdyż RBA pozostawił stopę kasową na 1,50 proc., tym samym stając na przeciw rynkowym oczekiwaniom obniżki. Reszta rynku żyje dyskusją o zaognionym sporze USA-Chiny, choć wtorek przynosi uspokojenie. Rynek akcji nie pogłębia 5-tygodniowych dołków; ropa WTI odchodzi od wczorajszych minimów.

  • Pomimo słabej inflacji bank położył większy nacisk na solidny rynek pracy, któremu będzie się przyglądać w kolejnych miesiącach. Bank obniżył prognozy CPI do 1,75 proc. (z 2proc.) i oczekuje wzrostu PKB na 2,75 proc. w 2019 i 2020 r. W komunikacie napisano też, że „AUD znajduje się przy dolnej granicy wąskiego zakresu wahań z ostatniego czasu”. Konsensus zakładał cięcie o 25 pb, więc zaskakująca decyzja pchnęła AUD/USD z 0,6990 do 0,7045.
  • NZD notował towarzyskie odbicie do 0,6630 USD, ale popyt szybko wyparował i kurs wrócił do 0,6615. Reszta rynku FX jest względnie stabilna z lekkim cofnięciem USD do pozostałych walut G10.
  • kursy walut forex 7 maja
    Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

    Na rynku akcji w Azji mamy dzień konsolidacji po poniedziałkowych spadkach, ale sentyment wciąż jest kruchy w obliczu gróźb prezydenta USA Trumpa o podwyższeniu ceł na towary z Chin. Indeks w Szanghaju odbija 0,2 proc. po najgorszym jednodniowym spadku od ponad 3 lat. Hang Seng zyskuje 0,1 proc. Giełda w Tokio wraca do gry po świątecznej przerwie i Nikkei225 traci 1,6 proc.

  • Komentarze z Białego Domu od przedstawiciela ds. handlu Lighthizera i sekretarza skarbu Mnuchina potwierdzają zaostrzenie stanowiska USA. W ich opinii komunikacja z weekendu niweczy wcześniejsze postępy w rozmowach. Chiny wycofały swoje zobowiązania z umowy, w związku z czym od piątku USA podniesie cła na chińskie towary. Jednocześnie USA nie zrywa rozmów i dalej oczekuje chińskiej delegacji, która ma się pojawić w Waszyngtonie w czwartek.
  • Na rynku towarowym ropa naftowa WTI rośnie o 0,2 proc. do 62,4 USD/b przy rynku balansującym między sankcjami USA na eksport ropy z Iranu i Wenezueli z jednej strony, a obawami o eskalację sporu USA-Chiny z drugiej.
  • Złoto jest bez zmian a 1282 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here