Naga MarketsJak podał dziś Bloomberg, spotkanie prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Xi Jinpinga nie odbędzie się w tym miesiącu i prawdopodobnie nastąpi najwcześniej w kwietniu. Opóźnienie spotkania przywódców Chin i USA sprawiło, że kurs dolara australijskiego osunął się do poziomów z początku tygodnia.

Notowania AUD wczoraj ustanowiły maksima w czasie krótkoterminowych wzrostów, które trwają od minionego piątku. Jednak najnowszy raport Bloomberga sprawił, że część zysków została oddana.

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs AUD/USD wyznaczył dziś minima pod wsparciem na 0,7050. Jednak teraz notowania ponownie znajdują się ponad tym poziomem.

Doniesienia o przesunięciu spotkania stawiają pod znakiem zapytania potencjalny termin zakończenia wojny handlowej na linii USA – Chiny. Wzrasta przy okazji obawa, że ewentualna eskalacja konfliktu handlowego uderzy w gospodarki zorientowane na eksport. Do takich gospodarek zaliczamy Australię, która jest największym partnerem handlowym Państwa Środka.

Funt zyskuje po głosowaniu w Izbie Gmin

Kurs funta znalazł się na najwyższych poziomach do dolara od czerwca 2018 roku po tym, jak brytyjski parlament w środę odrzucił opcję opuszczenia UE bez sformalizowanego porozumienia. Dziś inwestorzy skupią się na kolejnym głosowaniu, gdzie brytyjscy parlamentarzyści zdecydują lub odrzucą poprawkę przesuwającą datę Brexitu.

Cały czas pozostaje niepewność co do tego, jaką formę przyjmie Brexit, na mniej niż trzy tygodnie przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Bank UBS w nocie dla klientów napisał:
„Wydaje się, że najrozsądniejszym podejściem jest zabezpieczenie ryzyka spadków funta szterlinga, które naszym zdaniem jest większe niż pozostały potencjał wzrostu w ciągu najbliższych kilku miesięcy.”

Obecnie kurs funta do dolara (GBP/USD) ponownie wrócił pod opór na 1,33. W przypadku spadków, wsparcie zapewnić może dolne ograniczenie klina wzrostowego. Notowania w tej formacji poruszają się od początku obecnego roku. Z kolei wzrost ponad wczorajsze maksima odsłoni drogę do oporu kanału.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here