Para walutowa AUD/USDKurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego podczas wtorkowej sesji handlowej rośnie. Para AUD/USD oscyluje wokół ceny 0,71240 tworząc z interwału czasowego M30 – H1 schemat na kształt formacji głowy z ramionami. W tym momencie inwestorzy obserwujący wykres z całą pewnością zastawiają się, czy formacja tym razem zostanie zrealizowana, jednak jeśli być powinna – to właśnie z aktualnych poziomów. Przyjrzyjmy się parze AUD/USD na wykresie H1. 


Początek marca dla kursu dolara australijskiego do pasmo nieustannych wzrostów. Choć nie obyło się bez większych korekt na parze AUD/USD, to jednak para jednostajnie rośnie  aż do dziś. W tym momencie jednak, ostatnie ruchy tworzą formację głowy z ramionami, czyli formację wskazującą na możliwość wystąpienia większych spadków. Jeśli obecny układ miałby zostać faktycznie zrealizowany, wówczas poziomem docelowym dla pozycji krótkich musiałby być poziom minimum dolnych ograniczeń ostatnich ruchów pary. Spójrzmy jak to wygląda na wykresie H1 pary.

Kurs dolara australijskiego spada – para AUD/USD na wykresie H1

Formacja zasięgiem pierwszego ruchu spadkowego powinna sięgać – zgodnie z przedstawionym ruchem na poniższym wykresie – poziomu 0,70600, czyli dolnego ograniczenia / ostatnich dołków pary. Wcześniej jednak para AUD/USD powinna wyhamować choć część spadków przy poziomie wsparcia, na strefie 0,70890, następnie wykonać choć niewielką korektę i kontynuować spadki do opisanego już poziomu.

wykres AUDUSD M30 26.03.2019
AUDUSD M30 26.03.2019

W tym momencie powyższy scenariusz jest zasadny a pozycje shot powinny być zawierane blisko obecnej strefy oporowej. Ze scenariusza można zatem wywnioskować, że pozycje obronne typu stop loss nie powinny przekraczać 15 pipsów w stosunku do 50 pipsów jako Takie Profit 1 oraz 70 jako Take Profit 2 dla pozycji krótkich. Risc ratio kształtuje się wówczas na poziomu 5:1 lub 7:1 wliczając w to koszta transakcyjne.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here