Kurs dolara australijskiego podczas ostatniej sesji tygodnia wobec kursu dolara amerykańskiego znajduje się nadal pod presją sprzedażową. Para AUD/USD w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 0,69300 USD przebijając ważne wsparcie cenowe oraz wybijając kanał wzrostowy. W tym momencie mowa o zmianie tendencji na parze – ponieważ wszystkie sygnały wskazują na negację dalszych podejść oraz możliwość wygenerowania kolejnych, mocniejszych impulsów spadkowych. Warto zatem przyjrzeć się parz z perspektywy interwału czasowego H4. 


Kurs dolara australijskiego w mocnej presji spadkowej? Para AUD/USD an wykresie H4

  • Para AUD/USD przerywa najważniejsze wsparcia cenowe,
  • Oczekuje się dalszych spadków, gdzie celem będzie poziom 0,69030 USD,
  • Wcześniej jednak warto wyczekać odpowiedniej korekty by dołączyć do pozycji short.

Dzisiejsza sesja handlowa dla pary AUD/USD zdaje się być pod znakiem zmiany dotychczas obowiązującej tendencji. Z perspektywy interwału czasowego H4 kurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego poruszał się w relatywnie rozległym kanale wzrostowym – który podczas dzisiejszej sesji został wyłamany. Pokrywał się z jego dolnym ograniczeniem poziom sekwencji pary, co widoczne jest na poniższym wykresie. To oznaczać może krótkoterminową zmianę tendencji – która jeśli dalej w ten sposób sentyment na parze będzie się utrzymywał – może zostać potwierdzona na jej całkowitą zmianę.

W tym momencie celem dla pary zdaje się być poziom 0,69030 USD – czyli najbliższa sekwencja. Strefa jest do realnego dogrania dla inwestorów walutowych. Innymi słowy, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że para AUD/USD zejdzie już w ciągu najbliższych sesji handlowych do opisanego powyżej poziomu. Aby rozegrać tego typu scenariusz wystarczy wyczekać korekty pary do poziomu ponownie 0,69373 USD – aby potwierdzić zamianę wsparcia w opór.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD 26.07.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD 26.07.2019

Para nadal spada – zgodnie z oczekiwaniami

Po kilku godzinach nadal widoczna jest tendencja spadkowa – choć interwał czasowy jest dosyć rozległy – to widać, że para AUD/USD ma przed sobą jeszcze sporą możliwość spadku. Plan zostaje podtrzymany według powyższego schematu.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD 26.07.2019 2
Kurs dolara australijskiego AUDUSD 26.07.2019 2

d

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here