Naga MarketsGołębi przekaz z RBA odwrócił sentyment na AUD, który jest dziś najsłabszą walutą w G10. Przemówienie prezesa Fed Powella okazało się neutralne, a USD pozostaje mocny. Na rynku akcji nieco ulgi po tym, jak Waszyngton złagodził część sankcji nałożonych na Huawei.

  • AUD/USD osunął się z ok. 0,6920 do 0,6875. W protokole po posiedzeniu RBA napisano, że obniżka stóp procentowych jest możliwa, jeśli nie będzie widać dalszej poprawy na rynku pracy. Łącząc tą informację z ostatnim wzrostem stopy bezrobocia z 5,0 proc. do 5,2 proc., rynek zwiększa przekonanie do obniżki w czerwcu.
  • AUD dołował dalej po słowach prezesa RBA Lowe’a, który powiedział, że „na czerwcowym posiedzeniu Rada rozważy obniżkę stopy procentowej” i jest mało prawdopodobne, że rynek pracy zaskoczy pozytywnie.
  • Resta FX była względnie stabilna z lekką przewagą USD. NZD/USD zbliżył się do 0,65, pośrednio pod presją słabego AUD. EUR/USD przykleił się do 1,1150. USD/JPY wrócił ponad 110.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • USD nie znalazł bodźców w przemówieniu prezesa Fed Powella, który pozbawione było komentarzy o polityce monetarnej.
  • Rynek akcji w Azji zalicza dzień ulgi po tym, jak Waszyngton do 19 sierpnia zezwolił Huawei Technologies Co Ltd na zakup towarów wyprodukowanych w USA w celu utrzymania istniejących sieci i zapewnienia aktualizacji oprogramowania do istniejących telefonów Huawei.
  • Shanghai Composite odbija dziś o 1,4 proc. Japoński Nikkei jest bardziej zdominowany spadkową sesja na Wall Street (S&P500 -0,67 proc.) i traci 0,2 proc.
  • Złoto wciąż walczy o utrzymanie ponad linią trendu wzrostowego. Jest 1275 USD/oz. Ropa naftowa pozostaje blisko wielomiesięcznych szczytów (WTI 63,4 USD/b) z pomocą deklaracji OPEC o utrzymaniu limitów wydobycia oraz eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here