Naga MarketsWykres AUDUSD dolara australijskiego 24 majaKurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUDUSD ponownie znalazł się dziś na najniższych poziomach w tym roku. Ma to oczywiście cały czas związek z szerzącą się epidemią koronawirusa, który ciąży australijskiej walucie.  Podczas środowej sesji są to najniżej notowane poziomy od 2009 roku!


Kurs AUDUSD najniżej od 2009 roku

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa AUDUSD znajduje  się w silnym trendzie spadkowym od początku 2020 roku. Na rynku mogliśmy obserwować 3 niemal identyczne korekty, które zostały zaznaczone na poniższym wykresie czerwonymi prostokątami. Widać więc że ruchy korekcyjne są stosunkowo płytkie, a impulsy spadkowe zdecydowane. Dopóki utrzymuje się sekwencja niższych szczytów i niższych dołków, mamy do czynienia z tendencją zniżkującą.

Niemniej trzeba zauważyć, że notowania dotarły do szerokiego mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibonacciego, gdzie pojawiła się niewielka reakcja popytu. Co prawda nie mamy do czynienia z układem harmonicznym, niemniej jest to poziom, który może doprowadzić chociaż do krótkoterminowego odreagowania. Jako pierwszy opór należy traktować górne ograniczenie wspomnianego układu geometrycznego.

Gdyby nawet doszło do jego pokonania, to tak długo jak notowania utrzymują się poniżej strefy przy 0,6680, obowiązuje tendencja spadkowa. Dopiero wyjście powyżej współczynnika 100%, a więc poziomu ostatnich dołków z 2019 roku byłoby jednoznaczne z odwróceniem sentymentu.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał D1

Zobacz także: Inwestorzy w panice sprzedają akcje, czeka nas bessa?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here