pinezka wbita w australięKurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego wyraźnie traci od początku tygodnia. Aktualnie para walutowa AUD/USD znajduje się w korekcie wzrostowej, w swingu spadkowym trwającym od stycznia tego roku. Na godzinę 13:00 za jednego dolara australijskiego trzeba płacić 0,7295$.


Podczas dzisiejszej sesji raczej nie spodziewamy się podwyższonej zmienności. Giełdy w USA nie działają z racji żałoby dla upamiętnienia George’a H.W. Busha, niemniej należny pamiętać o danych nocnych. O godzinie 1:30 będą publikowane odczyty odnośnie sprzedaży detalicznej w Australii, co niewątpliwie będzie miało wpływ na notowania Aussieakutalna cena pary walutowej AUD/USD

Sytuacja techniczna

Patrząc technicznie na wykres o interwale D1, kurs wykonał największą korektę w swingu spadkowym od początku 2018 roku. Ruch wzrostowy ma ponad 360 pipsów, jednak nie dotarł nawet do pierwszego ważnego mierzenia Fibonacciego – 38,2%. Pomimo wyraźnych spadków w tym tygodniu, kurs dolara australijskiego ma jeszcze miejsce na wykonanie większej korekty wzrostowej. Aktualnie kurs znajduje się w kluczowym miejscu z perspektywy metodologi Overbalance.

analiza techniczna pary walutowej AUD/USD
Wykres AUD/USD interwał D1

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy – H4, cena dotarł do wybitego wcześniej górnego ograniczenia układu Overbalance. Jeśli poziom będzie broniony, niewykluczone jest odbicie i kontynuacja tendencji wzrostowej zapoczątkowanej 26 października. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w momencie wybicia dołem lokalnego układu geometrycznego, który jest zaznaczony czerwonymi prostokątami. Zejście poniżej 0,7250, będzie oznaczać powrót do trendu spadkowego.

analiza techniczna pary walutowej AUD/USD
Wykres AUD/USD interwał H4

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here