Naga MarketsW ostatnim czasie możemy obserwować dynamiczne spadki na kursie dolara australijskiego i nowozelandzkiego. Podczas dzisiejszej sesji para walutowa AUDUSD znalazł się poniżej psychologicznego poziomu 0,60 USD. Z kolei za dolara nowozelandzkiego trzeba płacić 0.5850 dolara amerykańskiego USD. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na AUD i NZD.


Kurs dolara AUD i NZD kontynuuje spadki

Postrzegane jako barometry dla światowego wzrostu, dwie waluty spadły już znacznie ponad 10% w stosunku do dolara w tym roku, ponieważ koronaawirus popycha międzynarodową gospodarkę w kierunku recesji. Załamanie się rentowności obligacji, które osiągnęły rekordowe poziomy, oraz walka globalnych funduszy o sprzedaż aktywów za dolara oznaczają, że obie waluty mogą zanotować jeszcze niższe poziomy przed końcem miesiąca.

Bank Rezerw Nowej Zelandii wprowadził już w poniedziałek nadzwyczajną obniżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych i zapowiedział, że może być gotowy do uruchomienia QE już w maju.

Zobacz także: Dolar powyżej 4 złotych, frank po 4,23 zł, katastrofa na polskim złotym

Sytuacja techniczna na AUDUSD

Patrząc na wykres miesięczny, sytuacja techniczna na AUDUSD wygląda dramatycznie, kurs znajduje się poniżej dołków z 2008 roku. Właśnie z tego miejsca rozpoczęła się wtedy gigantyczna fala wzrostowa z jaką mieliśmy do czynienia przez 3 kolejne lata. Aktualna fala spadkowa przyspieszyła a momencie pokonania poziomu 0,6900, który przez dłuższy czas stanowił ważne wsparcie. Dziś znajdujemy się blisko 1000 pipsów niżej. Zejście poniżej 0,60 USD świadczy o całkowitej kapitulacji strony popytowej. Dopóki notowania znajdują się poniżej nie ma mowy o wzrostach.

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał MN

Sytuacja techniczna na NZDUSD

WYprzedaż na NZDUSD przyspieszyła w momencie pokonania wsparcia przy poziomie 0.6230 USD, gdzie znajdowały się minma z 2016 oraz ubiegłego roku. Aktualnie kurs dotarł do mierzenia zewnętrznego 127,2% ostatniej fali wzrostowej, niemniej na razie nie widać jakichkolwiek sygnałów do odwrotu. Jeżeli współczynnik zostanie przełamany, niewykluczone są nawet spadki w kierunku zniesienia 161,8%!

Wykres NZDUSD
NZDUSD interwał W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here