Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Poniedziałkowa sesja upłynie pod dyktando publikacji wskaźnika PMI dla sektora usług w krajach strefy euro oraz w Stanach Zjednoczonych. Dane będą spływały od godziny 09:00 i najważniejsze z nich, dla całej unii monetarnej i dla UK pojawią się kolejno o 10:00 oraz 10:30. Publikacja dla Stanów Zjednoczonych przewidziana jest natomiast o godzinie 16:00. Warto zwrócić uwagę, że w USA wskaźnik publikuje inna instytucja statystyczna (zamiast Markit jest to ISM).

Jednocześnie w poniedziałek na rynku zabraknie traderów z Kanady, którzy mają wolne w związku z obchodami Dnia Obywatelskiego.

Wtorek

We wtorek pierwsze dane makroekonomiczne zostaną opublikowane tuż po północy i będą dotyczyły nowozelandzkiego rynku pracy. Z samego rana (o godzinie 06:30) decyzję w sprawie stóp procentowych zaprezentuje natomiast Bank Australii (RBA), w związku z tym europejscy traderzy po pobudce mogą zastać na wykresach z NZD i AUD spore zmiany.

Środa

Kolejny dzień i kolejna porcja polityki pieniężnej z Antypodów. Tym razem decyzję w sprawie stóp procentowych ogłosi Bank Nowej Zelandii (RBNZ), nie planując dodatkowej konferencji prasowej. Zgodnie z oczekiwaniami o godzinie 04:00 czasu polskiego instytucja powinna utrzymać dotychczasowe stopy i politykę pieniężną na niezmienionym poziomie.

Kolejne ważne dane dopiero w trakcie sesji amerykańskiej. O 16:00 rynki poznają wskaźnik PMI według kanadyjskiego Ivey, natomiast o 16:30 cotygodniowe informacje o zapasach ropy w Stanach Zjednoczonych.

Czwartek 

Czwartek będzie jednym z najspokojniejszych dni pod względem kalendarza makroekonomicznego w przyszłym tygodniu. Oprócz danych z Japonii i Chin o średnim znaczeniu dla rynków finansowych, Europejski Bank Centralny (EBC) zaprezentuje o 10:00 swój biuletyn ekonomiczny zawierający między innymi prognozy dotyczące PKB i inflacji.

Piątek

Końcówka tygodnia niesie ze sobą niezaprzeczalnie największą paczkę danych makroekonomicznych. W kolejności będą to:

  • 01:50 – prognozy japońskiego PKB
  • 03:30 – protokoły z wtorkowego posiedzenia Banku Australii
  • 10:30 – PKB Wielkiej Brytanii za drugi kwartał, rynek spodziewa się spowolnienia dynamiki
  • 14:30 – wyniki lipcowej inflacji producentów w USA
  • 14:30 – kanadyjski raport z rynku pracy za lipiec

Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here