Naga MarketsKurs dolara amerykańskiego nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Od połowy marca ubiegłego roku zauważalnie osłabia się on bowiem w stosunku do pozostałych walut grupy G8. Tendencją tą idealnie widać na notowaniach indeksu DXY mierzącego siłę amerykańskiej waluty ważoną wymiana handlową w relacji do walut światowych, którego kurs osunął się o niemal 12 proc.

Dolar australijski najsilniejszą walutą G8

Na słabości dolara amerykańskiego (USD) szybko zyskuje dolar australijski (AUD), który na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy był najsilniejszą spośród walut grupy G8. W tym czasie umocnił się on w relacji do amerykańskiej waluty o ponad 15 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy natomiast, że licząc od dołków z połowy marca 2020 roku, kurs dolara australijskiego wzrósł w relacji do dolara amerykańskiego o ponad 22 centy z 0,55 USD aż do 0,7760 USD. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 11 miesięcy, kurs dolara australijskiego wzrósł o blisko 41 proc.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe

AUDUSD Weekly

Christopher Kent będący asystentem prezesa Banku Rezerw Australii w sprawie rynków finansowych uważa, że kurs dolara australijskiego mógłby być nawet o 5 proc. wyżej niż obecnie, gdyby nie działania Banku Rezerw Australii (RBA) zmierzające do osłabienia kursu walutowego AUD.

Mimo to, bank w dalszym ciągu nie jest jednak zadowolony z aktualnej wyceny dolara australijskiego i w sumie nie ma się co dziwić, gdyż notowania pary walutowej AUD/USD znajdują się obecnie na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 r.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | akcje lotosu | theppro co to | złoty polski kurs | giełda akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNiemiecka spółka konopna stawia na bitcoina. SynBiotic chce być jak Tesla
Następny artykułSzczepionka jeszcze nie jest w pełni „w cenie”, uważa Mikołaj Raczyński z Noble Funds
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here