Naga MarketsJutro w godzinach nocnych (4:30) poznamy decyzję Banku Rezerw Australii odnośnie stóp procentowych i polityki monetarnej. Rynki oczekują, że stopy procentowe pozostaną na poziomie 0,75%. W ubiegłym tygodniu znacznie spadło bowiem ryzyko obniżki stóp. Według analityków ING, kluczowe znaczenie będzie miał ton wypowiedzi odnośnie dalszych planów dotyczących polityki pieniężnej w Australii. Para walutowa AUDUSD dziś po południu handlowana jest okolicach 0,6903.

Analitycy ING uważają, że para walutowa AUDUSD może w tym tygodniu kierować się na północ, a zakres ruchu określają między 0,6850 a 0,7000. Ich miesięczny cel wypada natomiast na poziomie 0,6750.

Spadek prawdopodobieństwa obniżki stóp przez RBA

Dolar australijski konsekwentnie zyskiwał w ubiegłym tygodniu, wykorzystując stabilny apetyt na ryzyko i zachęcający odczyt inflacji, który rozwiał utrzymujące się wątpliwości, co do tego, czy RBA utrzyma stopy procentowe w zawieszeniu. Rynek wycenia teraz prawdopodobieństwo obniżki stóp na jutrzejszym posiedzeniu jedynie na 6%, a zatem większość reakcji będzie prawdopodobnie wynikać z narracji RBA odnośnie przyszłych działań.

Zobacz też: Nouriel Roubini (Dr. Doom) uznaje blockchain za mało użyteczną technologię

Podstawowy scenariusz jaki zakłada ING, to powstrzymanie się od dalszych cięć przynajmniej do końca 2019 r. Nie byłoby zatem nic dziwnego, gdyby gubernator Lowe przedstawił pewne oznaki dłuższej przerwy w cyklu łagodzenia. Ewentualnie, może on zachować się ostrożnie i pozostawić otwarte drzwi do dalszych cięć, jednocześnie oczekując zmian w sferze inflacji i zatrudnienia, a także na tle globalnego handlu.

AUDUSD przed ważnym oporem

Wzrost notowań pary walutowej AUDUSD w ubiegłym tygodniu zaprowadził jej kurs do linii trendu spadkowego biegnącej od szczytu z grudnia 2018 roku. Przed bykami stoi także wyzwanie związane z jej pokonaniem.

Jeśli bazowy scenariusz analityków ING się sprawdzi, a więc dalej stabilizować się będą nastroje na ryzyko, a z RBA popłynie jastrzębi ton, dolar australijski może kontynuować zwyżkę. Opór w tym przypadku może stanowić także 200-dniowa średnia krocząca (obecnie przy 0,6947).

Wykres dzienny AUDUSD - 04.11.2019 r.
Wykres dzienny AUDUSD – 04.11.2019 r.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here