Kurs dolara australijskiego wobec kursu dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej wybija kolejne poziomy oporowe. Para AUDUSD wędruje powyżej strefy 0.68667 USD podczas porannego handlu wskazując na silną presję popytową. Zdaje się, że odrabianie strat poprzednich spadków dzieje się błyskawicznie a para nadal może mieć siłę na podbijanie coraz to wyższych poziomów. Racjonalność jednak wskazuje na wyczekanie jakiejkolwiek korekty lub stworzenia kolejnego sygnału wzrostowego nim dołączy się po raz kolejny do pozycji długich. Dlatego inwestorzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość podczas kolejnych sesji handlowych. Spójrzmy zatem na wykres H1 pary. 


Kurs dolara australijskiego z presją odrabiania strat – para AUDUSD na wykresie H1

  • Para AUDUSD szybko wykonuje założone ruchu dalszych zrostów,
  • Oczekuje się korekty ostatnich wzrostów,
  • Celem tym razem może okazać się nawet strefa 0.68600 USD.

W tym momencie na wykresie H1 para AUDUSD kolejną sesję pod rząd pokazuje siłę – wchodząc ponad kolejny poziom oporu. Tym razem jednak poziom oporowy był relatywnie wysoko, a para nie zrobiła praktycznie żadnej korekty w trwającym swingu wzrostowym na odrabianie poprzednich strat. To oznacza, że mimo bardzo dobrze budującego się ruchu – ciężko jest dołączać do wzrostów. Oczekiwanie korekty póki co nie przynosiło rezultatów, jednak para wchodząc coraz to wyżej staje się coraz to bardziej ryzykowana w kwestii dobierania pozycji bądź dołączania do nich od początku.

Dlatego też w tym momencie po osiągnięciu poziomów docelowych dla pozycji długich – oczekuje się wykonania korekty przynajmniej do poziomów 0.67890 USD i dopiero w tych rejonach poszukiwanie dalszych pozycji długich na kontynuację ruchu. Wówczas dalszym celem dla pozycji typu long mógłby okazać się poziom 0.68600 USD – widoczny na poniższym wykresie jako kolejna strefa oporu.

wykres Kurs dolara AUDUSD H1 05.09.2019
Kurs dolara AUDUSD H1 05.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here