Naga MarketsKurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej mocno zyskuje. Obicie pary AUDUSD od strefy 0.68400 USD oznacza, że w tym momencie nie tylko wsparcie cenowe zareagowało, ale również dane na rynek Australii mocno wpłynął na zachowanie krajowej waluty względem reszty walut. Co dalej z parą AUDUSD i jak kształtować może się kurs podczas ostatnich regularnych sesji handlowych w tym roku? 


Kurs dolara australijskiego odzyskuje siły po danych makro – para AUDUSD na wykresie M5

  • Para AUDUSD broni ważnego wsparcia intraday, wspierana przez dane,
  • Dane okazują się być silnie wspierające krajową walutę,
  • Do końca roku oczekuje się utrzymania obecnego sentymentu,
  • Celem dla pary może okazać się nawet poziom 0.69100 USD.

Podczas dzisiejszej już sesji na australijski rynek wpłynęły dane makroekonomiczne. Dokładniej – zmiana zatrudnienia oraz stopa bezrobocia, które jak się okazuje – mocno wsparły krajową walutę. Gwałtowny wzrost liczby miejsc pracy w listopadzie spowodował znaczne odejście od prognoz i wpływać może na obniżenie stóp procentowych, które omawiane będą w lutym.

Nocne dane dotyczące zatrudnienia poparły pogląd australijskiego Banku Rezerw na temat “łagodnego punktu zwrotnego” w gospodarce i złagodziły presję na rząd, aby wykonywał więcej bodźców fiskalnych. Dodatkowo, jak twierdzi Josh Frydenberg, zastępca federalnego lidera Liberalnej Partii Australii – “Dzisiejsze liczby miejsc pracy wskazują na trwałą siłę i odporność australijskiej gospodarki”.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD H4 19.12.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD H4 19.12.2019

Jak widać, dane te mocno wsparły dolara australijskiego, który ponownie obronił wsparcie z poziomu 0.68440 USD. To z kolei podtrzymuje nadal zbudowany sentyment na parze AUDUSD – który wskazuje na możliwość dalszych wzrostów, lub utrzymania przynajmniej wysokich poziomów. Zdaje się że jeśli kurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego wykona ponownie korektę wzrostu do poziomów oznaczonych z powyższego wykresu, wówczas szansa na osiągnięcie kolejnego impulsu wzrostowego będzie relatywnie duża. Celem dla pary AUDUSD do końca roku może okazać się strefa 0.69100 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here