Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUDUSD) osłabia się po publikacji minutes RBABank Rezerw Australii (RBA) w godzinach nocnych czasu polskiego opublikował oświadczenie z posiedzenia dot. polityki monetarnej. Przyglądał się w nim m.in. cięciom stóp procentowych oraz wpływowi epidemii koronawirusa na na gospodarkę. Kurs dolara australijskiego (AUDUSD) osłabia się po tej publikacji.


Koronawirus, pożary buszów i stopy procentowe

Dwa tygodnie temu, Bank Rezerw Australii zdecydował się utrzymać stopy procentowe na rekordowo niskim poziomi 0,75%. W 2019 roku, RBA trzykrotnie obniżał stopy. Protokół z posiedzenia banku wskazuje, że na niskim poziomie stopy procentowe pozostaną przez “dłuższy okres”. Dalsza obniżka nie jest jednak planowania, RBA obawia się bowiem, że mogłaby zachęcić do zaciągania kolejnych pożyczek w związku ze wzrostem cen nieruchomości.

RBA oczekuje również, że wybuch epidemii koronawirusa “odejmie od wzrostu eksportu w pierwszej połowie 2020 r.”. Bank przyznał w protokole, że “trudno jest ocenić potencjalny pośredni wpływ na aktywność” od epidemii i niszczących pożarów latem, ponieważ dane nie zostały jeszcze opublikowane.

Zobacz też: HSBC zwolni 35 tysięcy pracowników i pozbędzie się aktywów wartych 100 mld dolarów

Ogólnie, RBA oczekuje, że wzrost gospodarczy będzie w najbliższym czasie słabszy niż przewidywano trzy miesiące wcześniej, częściowo z powodu skutków pożarów buszu i wybuchu koronawirusa. Bank nadal przewiduje jednak wzrost PKB w okresie objętym prognozą, wspierany przez akomodacyjną politykę pieniężną, wzrost inwestycji górniczych oraz ożywienie inwestycji mieszkaniowych i konsumpcji. Ożywienie po pożarach buszów ma przyczynić się do wzrostu w drugiej połowie 2020 r.

Kurs dolara australijskiego (AUDUSD) traci blisko 0,6%

Notowania dolara australijskiego do greenbacka osuwają się podczas dzisiejszej sesji około 0,6%. Jak widać na wykresie 4-godzinnym pary walutowej AUDUSD, cena wróciła do kluczowego obszaru wsparcia w pobliżu poziomu 0,6670. Jeśli niedźwiedziom skutecznie uda się pokonać tę strefę, otworzą sobie drogę do kontynuacji trendu spadkowego. Pod dołkiem z obecnego miesiąca (0,6661) znajdują się poziomy cenowe widziane ostatnio w 2009 roku.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Wykres 4-godzinny pary walutowej AUDUSD - 18 lutego 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej AUDUSD – 18 lutego 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here