kurs euro, dolara, funta i frankaKurs dolara australijskiego podczas środowej sesji handlowej wobec dolara amerykańskiego wykonuje mocniejszą korektę po odbiciu od ważnego oporu. Para AUDUSD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 0.68360 USD wskazując na klasyczną reakcję. Zdaje się, że poziomy 0.68800 USD stanowią dla kursu dolara australijskiego mocniejszy poziom oporu, przed którym na razie para wyraźnie się poddaje. W tym momencie impuls spadkowy zaczyna się rozpędzać, jednak jeśli para choć minimalnie wykona korektę tych spadków – szukać będzie można kolejnej okazji do dołączania do pozycji krótkich na dalszą przecenę australijskiego dolara. 


Kurs dolara australijskiego z możliwością mocnej przeceny – para AUDUSD na wykresie H1

  • Para AUDUSD rozpoczyna falę wyprzedaży po wcześniejszym osiągnięciu poziomów oporowych,
  • Sekwencja zmienia się na korzyść pozycji krótkich, dlatego też oczekuje się dalszych spadków,
  • Celem dla wykresu może być najbliższy poziom wsparcia – 0.68150 USD.

Po dotarciu do stref oporu – para AUDUSD wyraźnie straciła swój poprzedni zapał do wzrostów, pozwalając sobie na klasyczną reakcję. Kurs dolara amerykańskiego zyskuje w ten sposób wobec dolara australijskiego – kiedy para spada już tworząc wyraźny i konserwatywny sygnał sprzedażowy. Zdaje się, że spadki te jedynie mogą nabrać na sile, podczas gdy inwestorzy walutowi zastanawiają się w jaki sposób dołączyć można w obecnym ruchu do pary.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie w obecnej sytuacji wyczekanie na korektę, która może dotrzeć do strefy ceny uśrednionej, którą tworzy średnia krocząca sma88. W tym momencie poziom do możliwej korekty wyznaczony został na strefie 0.68575 USD, co stanowiłoby bardzo dobry poziom do dobierania pozycji typu short na dalsze spadki. Wówczas celem dla pary mógłby się okazać poziom 0.68150 USD, czyli poziom oddalony od boxa nieco ponad 40 pipsów. W takim układzie – stop loss dla pozycji krótkich nie mógłby przekroczyć 10 pipsów, tak, aby potencjalny zysk do ryzyka był na jak największym poziomie.

wykres Kurs dolara austrlijskiego AUDUSD H1 18.09.2019
Kurs dolara austrlijskiego AUDUSD H1 18.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here