Kurs dolara, franka, euro oraz funta w środę ranoKurs dolara australijskiego wobec kursu dolara amerykańskiego podczas piątkowych notowań nadal pozostaje w relatywnie szerokim paśmie konsolidacyjnym. Para AUDUSD oscyluje w momencie pisania analizy wokół poziomu 0.67810 USD sprawiając, że nadal tendencja na rynku nie zmienia się. W tym momencie inwestorzy powinni liczyć się z jej dalszym trwaniem, czyli oscylowaniem kursu pomiędzy poziomami 0.68177 USD – 0.67472 USD. Zdaje się, że tak długo, jak długo kurs nie wyjdzie ponad lub poniżej tego zakresu cenowego, nie będzie okazji na zmianę obecnej tendencji. Warto zatem przyjrzeć się wykresowi z interwału czasowego H1, aby ocenić najbardziej prawdopodobny scenariusz na najbliższe sesji handlowe. 


Kurs dolara australijskiego nadal w silniej konsolidacji – para AUDUSD na wykresie H1

  • Para AUDUSD nadal oscyluje w zakresie konsolidacyjnym, bez wykazywania szczególnych trendów,
  • Można jednak wykorzystać na parze następne podejście w celu zejścia z ceną pod środek obecnego pasma konsolidacyjnego.

Podczas ostatnich sesji para AUDUSD, czyli kurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego nadal nie rozstrzyga dalszej sytuacji ani na korzyść pozycji długich ani na korzyść pozycji typu short. Tendencja ostatnich tygodni pozostaje jednak nadal pro-spadkowa, co widać po wyższych interwałach czasowych. Jednak kilka poprzednich sesji tworzy na parze relatywnie długi zakres konsolidacyjny, który może zostać wykorzystany do dalszego handlu “od bandy do bandy”, czyli handlu od górnego do dolnego ograniczenia cenowego.

W tym momencie para wykazuje jednak niewielkie tendencje wzrostowe i zmierza ku osiągnięciu górnych ograniczeń cenowych – tj. poziomu 0.68177 USD. Jeśli faktycznie para będzie w stanie dotrzeć di tego zakresu cenowego, wówczas warto przyglądać się dalszej reakcji pary – ponieważ relatywnie duże szansę są na dalsze obniżenie się kursu notowań pary AUD/USD. Wszystko zostało również rozrysowane na poniższym wykresie pary.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 16.08.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 16.08.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here