Kurs dolara australijskiego podczas środowej sesji handlowej nadal utrzymuje poziomy re-dystrybucyjne wobec kursu dolara amerykańskiego. Para AUDUSD oscyluje w momencie pisania analizy wokół ceny 0.67800 USD wskazując na ponownie wkroczenie w zakres boxa służącego do obserwacji wykresu w kontekście dalszych spadków. Jeśli obecny box faktycznie ma zareagować pro-spadkowo na prze, wówczas oczekiwana jest reakcja w ciągu najbliższych dwóch sesji handlowych. Nabicie tego poziomu nie będzie jeszcze oznaczać całkowitej negacji scenariusza dalszego zejścia pary, jednak może oznaczać większe ryzyko dla pozycji typu short. Warto zatem zwrócić uwagę na parę z perspektywy interwału czasowego H1. 


Kurs dolara australijskiego nadal z potencjałem spadkowym – para AUDUSD na wykresie H1

  • Para AUDUSD z szansą dalszych spadków – jednak poziomy boxa muszą zostać utrzymane dla odpowiedniego stosunku zysku do ryzyka,
  • Celem dla pary może okazać się strefa 0.67190 USD oraz 0.66940 USD.

W momencie pisania analizy para AUDUSD nadal znajduje się w zakresie re-dystrybucyjnym, co oznacza, że potencjał dalszych spadków nadal jest dostrzegalny. Co prawda para już raz opuściła te poziomy, spadając niewiele ponad 10 pipsów oraz powracając pod zakres wytworzonego przedziału do wyszukiwania pozycji typu short. Jednak w dalszym ciągu nie zostały wygenerowane żadne sygnały wskazujące na negację obecnego ruchu, a to oznacza – że podtrzymane zostaje poprzednie zdanie dotyczące obecnych poziomów oraz tendencji an rynku.

Inwestorzy walutowi nadal mają okazję do dołączenia do ruchu spadkowego, który może osiągnąć w niedługim czasie nawet strefę 0.67190 USD – 0.66940 USD. Wszystko co najważniejsze przedstawione jest na poniższym wykresie pary – czyli dwa potencjalne miejsca do szukania pozycji krótkich oraz cele dla nich.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 21.08.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 21.08.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here