Kurs dolara australijskiego podczas ostatniej sesji tygodnia – w piątek – rozpoczyna korektę ostatnich spadków. Para AUDUSD na wykresie H1 widocznie tworzy konsolidację, oscylując wokół poziomu 0.6800 USD. Zdaje się, że rynek wyhamowując chwilowo zejście wykresu daje kolejną okazję do zajmowania pozycji krótkich, obowiązującej tendencji spadkowej. Nie sposób nie zauważyć pogorszenia się sentymentu na dolarze australijskim – dlatego inwestorzy walutowi powinni mieć ten fakt na uwadze. Spójrzmy zatem na wykres pary AUDUSD z perspektywy interwału czasowego H1.


Kurs dolara australijskiego z dalszą tendencją spadkową – para AUDUSD na wykresie H1

  • Para z dolar australijskim przecenia się podczas ostatnich sesji,
  • Nadal oczekuje się spadków na parze AUDUSD – jednak z miejsca ostatniego oporu,
  • Celem dla spadków może być wyłamanie najbliższego wsparcia na strefie 0.67750 USD.

W ostatnim czasie kurs dolara australijskiego względem kursu dolara amerykańskiego zaczyna się osłabiać. Znaczy to, że przyszedł czas na korektę wzrostów, które zainicjowane były podczas samego początku września – kiedy to para AUDUSD wygenerowała podejście rzędu 210 pipsów. W tym momencie para przeceniła się o 50 procent względem ostatniego ruchu wzrostowego – jednak nadal widoczny jest sentyment negatywny, który może zostać wykorzystany do dalszego handlu na parze.

W tym momencie warto będzie zatem zainteresować się szukaniem kolejnej okazji do zajmowania pozycji typu short. Dobrym miejscem do tego schematu będzie zakres ostatniego wsparcia cenowego, które zostało przełamane podczas mocniejszego zejścia pary. Mowa o strefie 0.68150 USD, która w tym momencie wspiera układ spadkowy – właśnie tam na poniższym wykresie widoczne jest oznaczenia boxa, który służyć powinien do re-dystrybucji, czyli szukania pozycji krótkich. Celem dla wykresu będzie zejście lub przebicie poziomu 0.67750 USD, co oznaczałoby potencjał zejścia na poziomie kolejnych 40 – 50 pipsów. Stop loss nie powinien w tym scenariuszu przekraczać 15 pipsów.

wykres Kurs dolara AUDUSD H1 20.09.2019
Kurs dolara AUDUSD H1 20.09.2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here