Naga Marketsprognozy euro franka dolara funta wiadomosciKurs dolara australijskiego podczas poniedziałkowej sesji handlowej wobec kursu dolara amerykańskiego nadal kontynuuje wzrosty. Para AUDUSD w tym momencie oscyluje wokół poziomu 0.69260 USD docierając do poziomu oporowego wyznaczanego z interwału czasowego D1. Jest to zdecydowanie ważna strefa, która jednocześnie była poziomem docelowym dla całości wzrostów w obecnym układzie. Jednym z pierwszych celów był poziom 0.69100 USD, który został osiągnięty bardzo szybko – teraz, para może walczyć o miejsce do wygenerowania korekty. Warto więc przyglądać się interwałowi czasowemu H4. 


Kurs dolara australijskiego nadal pod presją popytową – para AUDUSD na wykresie D1

  • Para AUDUSD wykonuje w dalszym ciągu podejścia ku górze,
  • Oczekuje się jednak powolnego wyhamowania sentymentu wzrostowego,
  • W okresie świątecznym inwestorzy mogą wyczekiwać sygnałów spadkowych,
  • Celem dla pary może okazać się zatem strefa 0.65600 USD oraz 0.68400 USD.

W ciągu ostatnich kilku sesji handlowych – kurs dolara australijskiego mocno umacnia się wobec dolara amerykańskiego. Wynika to przede wszystkim z dobrych danych wpływających na rynek australijski – jednak również z nadal podtrzymywanej struktury wzrostowej pary AUDUSD. Jak widać po zamieszczonym poniżej wykresie pary – ta kontynuuje tendencję zainicjowaną podczas ruchu kontry do spadków z początku grudnia. Do obecnej wyceny pary rynek wzrósł już od tamtej chwili blisko 180 pipsów docierając do bardzo ważnej dla wykresu strefy – oporu wynikającej z kilkukrotnego testu.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD H4 23.12.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD H4 23.12.2019

Strefa 0.69260 USD jest zatem bardzo istotną strefą która powinna ponownie zepchnąć wykres w okresie świątecznym poniżej tego zakresu. Zdaje się, że inwestorzy walutowi również mogą oczekiwać tego typu schematu na rynku australijskiego dolara wobec dolara amerykańskiego. Aby móc rozegrać tego typu schemat warto wyczekać odpowiedniej reakcji – podczepiając się pod ruch spadkowy w momencie, kiedy para AUDUSD wybije wsparcie z poziomu 0.69000 USD. Wówczas celem dla pary może być strefa 0.65600 USD oraz 0.68400 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here