Naga MarketsKurs dolara australijskiego do greenbacka (AUDUSD) długoterminowo porusza się w trendzie spadkowym o czym świadczy obecność notowań pod linią trendu biegnącą maksimów z grudnia 2018 roku. Ostatni jej test miał miejsce w listopadzie br., a teraz cena ponownie, bardziej agresywnie atakuje ten poziom. Jak rysują się potencjalne scenariusze?

Jak widać na wykresie tygodniowym Aussie poniżej, kurs wzniósł się w mijającym tygodniu ponad linię trendu i przetestował opór horyzontalny blisko 0,6927. Jednakże piątkowe zamknięcie miało miejsce w okolicach linii trendu, a zatem w przypadku interwału tygodniu nie można jeszcze mówić o jej skutecznym przełamaniu.

Wykres tygodniowy pary walutowej AUDUSD - 14.12.2019 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej AUDUSD – 14.12.2019 r.

Z kolei po przejściu na wykres dzienny widzimy, że w czwartek kupującym udało się doprowadzić do zamknięcia dnia ponad linią trendu. Wymazane zyski podczas ostatniej sesji tygodnia wskazują jednak na to, że wybicie mogło być fałszywe. Ponadto, w piątek utworzyła się niedźwiedzia formacja objęcia (outside bar), która testuje poziom 0,6927.

Jeśli cena na zamknięciach dnia powróci pod linię trendu, odsłonięte zostanie wsparcie przy 0,6800 oraz linia trendu wzrostowego biegnącą od tegorocznych minimów. Alternatywnie, o potencjale do dalszych wzrostów świadczyło będzie zanegowanie formacji outside bar wspomnianej wyżej. W tym przypadku kupujący otworzyliby sobie drogę w kierunku kluczowego oporu przy 0,7050.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej AUDUSD - 14.12.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej AUDUSD – 14.12.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here