dolary australijskiePod koniec roku kurs dolara australijskiego (AUD) względem dolara amerykańskiego (USD) widocznie zyskuje broniąc istotne wsparcie cenowe. Choć w grudniu para AUD/USD straciła już blisko 380 pipsów obecne miejsce wydaje się być dobrym do tego, aby kurs odrobił choć część strat docierając do poziomów testowanych 14 oraz 18 grudnia. Czy wzrostowy potencjał zostanie wypełniony w ostatni dzień 2018 roku? 


Grudzień to miesiąc znacznej utraty wartości pary AUD/USD, gdzie kurs już w pierwszych dniach ostatniego miesiąca roku rozpoczął kampanię sprzedażową dla kursu dolara australijskiego. Spadek blisko 380 pipsów doprowadził parę do istotnego wsparcia cenowego widocznego z interwału dziennego, gdzie waluta w październiku znalazła oparcie odrabiając część strat. W tym momencie notowania reagują klasycznie na wsparcie – generując przy tym sygnał wzrostowy.

AUD/USD – formacja ORGR

Para AUD/USD w przeciągu ostatniego tygodnia wygenerowała sygnał kupna, widoczny z interwału H4 – klasyczna reakcja na wsparcie oraz widoczne utworzenie formacji odwróconej głowy z ramionami z zasięgiem liczącym około 90 pips. W obecnym układzie target dla pary to poziom 0.71515 (90 pips od aktualnej ceny) a strefa dołączania do pozycji typu long to moment pokonania ostatniego widocznego na poniższym wykresie oporu wynikającego z niewielkiej konsolidacji. Przełamanie poziomu może dać większy impet wzrostowy, jednak jeśli para nie będzie w stanie przebić się przez strefę, wówczas kolejnym miejscem, w którym można będzie szukać sygnału wzrostowego będzie zbliżenie się do wsparcia na poziomie 0.70355.

wykres AUDUSD H4 31.12.2018
AUDUSD H4 31.12.2018

Pozycja obronna typu stop loss dla pozycji długich w takim układzie musi być naturalnie niewielki, jednak równie rozsądny co cały setup wzrostowy. Negacją scenariusza będzie ponowne naruszenie strefy oznaczonej na powyższym wykresie niebieską linią – poziomu cenowego 0.70200.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here