Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) ze zdecydowanym wzrostemTeoretycznie zachowanie się amerykańskich rentowności może podpowiadać nam, że rynek uwierzył w mantrę FED, a decydentom udało się zrobić to, o co byli wcześniej “proszeni”, czyli wyciszyć emocje, jakie budziły zwyżki rentowności.

Kurs dolara australijskiego z konkretnym wybiciem z krótkoterminowej konsolidacji

To sprawia, że rynek próbuje przesiadać się na inne tematy – znacznie lepsze zachowanie się walut skandynawskich, oraz Antypodów, czy też dolara kanadyjskiego, to sygnał, że dominować zaczyna strategia reflacyjna, bazująca na poszukiwaniu bardziej ryzykownych aktywów mogących zaoferować wyższe stopy zwrotu. Nie bez znaczenia w tym zestawieniu znalazły się tzw. commdolls’y, czyli waluty skorelowane z rynkiem surowców, który ma szanse (zakładając planowe wyciszanie się pandemii za sprawą postępu szczepień i rozważnego znoszenia restrykcji) na swoje “pięć minut” w najbliższych kilkunastu miesiącach. Do surowcowego grona pretenduje też korona norweska, gdzie Norges Bank jest jednym z nielicznych banków centralnych G-10, który zapowiedział już cykl podwyżek stóp w 2022 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ten tydzień przynosi wyraźniejszy ruch na walutach Antypodów. Wczoraj liderem był NZD, któremu tylko nieznacznie ustępował AUD, dzisiaj jest podobnie. Wsparciem dla kiwi są spekulacje wokół dalszej polityki RBNZ, ale i też lepsze dane makro z Australii, która jest kluczowym partnerem handlowym dla Nowej Zelandii. Wczoraj były to odczyty indeksów zaufania konsumentów Westpac, a dzisiaj pozytywnie zaskoczył rynek pracy. Argumentem za walutami Antypodów jest też strategia reflacyjna, zakładająca szukanie alternatyw dla bezpiecznych aktywów wśród bardziej ryzykownych aktywów mogących dać wyższe stopy zwrotu w środowisku rosnącej inflacji.

Wykres dzienny AUDUSD

Na dziennym ujęciu AUDUSD mamy konkretne wybicie z krótkoterminowej konsolidacji. Mocny opór to rejon 0,7800-0,7830 bazujący na szczytach ze stycznia i marca b.r.

Kurs EUR/USD – wyhamowanie przy marcowych oporach

Wzrosty EURUSD hamują przy oporach z połowy marca (1,1989), co może stwarzać przestrzeń do nieznacznej korekty. Wybicie kluczowego strategicznie oporu przy 1,1951 jest już jednak faktem i powinno ono pracować teraz jako skuteczne wsparcie.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj po południu mamy ważne publikacje makro z USA (indeksy NY FED i Philly FED, sprzedaż detaliczna, cotygodniowe bezrobocie, produkcja przemysłowa), których kombinacja, jeżeli zaskoczy pozytywnie, to może wesprzeć dolara.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dol | nasdaq index notowania | kurs dolara online | pgnig akcje | blik co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here