Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) zatrzymuje się na cenie 0.7380Ubiegły tydzień w całości należał do byków. Tygodniowa biała świeca ma ponad dwie figury i tylko poniedziałek mógł budzić wątpliwość co do nastawienia inwestorów. Kolejne dni to już wzrostowe   świece  przełamujące ostatni szczyt 0.7270.

Kurs dolara australijskiego (AUD) na oporze

Zanim to nastąpiło, na wykresie pojawiała się seria trzech podobnych korekt, trwających 2-3 dni. Ponieważ żaden z kolejnych dołków nie pokonał poprzedniego, to ich wyższa seria była zapowiedzią kolejnego impulsu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzień dzisiejszy to zatrzymanie na cenie 0.7380. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy notowania AUDUSD tworzą punkt zwrotny w tym miejscu. W roku 2018 podaż dwukrotnie zatrzymywała posiadaczy długich pozycji w tym miejscu. Pytanie, czy i tym razem uda się to zrobić równie skutecznie, jest jeszcze bez odpowiedzi.

Oscylatory podążyły za rosnącą ceną, choć ich szeroki obraz nie jest taki optymistyczny.

MACD nie jest w stanie skutecznie wspiąć się na wyżyny, jak robi to wykres dolara australijskiego. O dywergencji negatywnej można było pisać już wcześniej, teraz jest jej kolejna odsłona.

Oscylator relatywnej siły powrócił w obszary wykupienia, co zwykle jest zapowiedzią spadków w postaci korekty. W takim przypadku powrót do przełamanego opory wydaje się ciekawa opcja.

Wcześniej jednak mały przystanek może mieć miejsce jeszcze na równym poziomie 0.7300. Im większa będzie przecena AUD, tym większe prawdopodobieństwo zmiany sentymentu na tej parze walutowej.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here