Naga MarketsKurs dolara australijskiegoKurs dolara australijskiego w stosunku do dolara amerykańskiego rośnie dziś zaledwie 0,1%. Niemniej patrząc na interwał tygodniowy, widać reakcję popytową na parze walutowej AUD/USD. Dodatkowo cena obija w kluczowym miejscu, dlatego być może czeka nas większa korekta.


Sytuacja techniczna na wykresie tygodniowym

Para walutowa AUD/USD wyraźnie rośnie w ostatnich dniach, być może planowane obniżki stóp procentowych przez RBA są już w cenach i AUD będzie miał szansę na wykonanie większej korekty wzrostowej? Patrząc jednak stricte technicznie, kurs dolara australijskiego od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym. W ostatnim tygodniu cena dotarła jednak do kluczowej strefy wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytu. Kurs przez dwa tygodnie konsolidował, a po ostatnim weekendzie możemy obserwować wyraźny ruch w górę.

Zobacz także: Cena złota kontynuuje hossę, uncja kosztuje 1337$. Co z ceną srebra i ropy?

Wykres ceny dolara australijskiego audusd 5 czerwca 2019

Schodząc do interwału czasowego D1, cena dotarła do lokalnej strefy oporowej. Jeżeli poziom 0,7000 zostanie wybity, spodziewałbym się przyspieszenia ruchu w górę. Wtedy też celem dla wzrostów będą okolice oporu wynikającego również z interwału W1 – 0,7160. Dopiero jego pokonanie da wiarygodny sygnał do większych wzrostów. Trzeba cały czas pamiętać, że pomimo wyraźnego odbicia, tendencja jest w dalszym ciągu spadkowa.

Cena dolara australijskiego audusd 5 czerwca 2019

Przyglądając się wykresowi na niższym przedziale czasowym – M30, kurs AUD/USD znajduje się w wyraźnej tendencji wzrostowej. Warto wziąć tutaj pod uwagę średnią kroczącą SMA o okresie 55. Dopóki cena znajduje się powyżej, bardziej prawdopodobny jest ruch w górę i wybicie poziomu 0,7000. Dopiero wyraźne zejście ceny poniżej średniej, będzie sygnałem do wykonania większej korekty spadkowej. Jak na razie każde jej przekroczenie jest bardzo szybko wyciągane do góry.

Wykres ceny dolara australijskiego audusd 5 czerwca 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here