Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) walczy o utrzymanie ponad 0,75Dolar zyskuje do innych walut, odrabiając straty z poniedziałku, kiedy klimat kupowana dołków wsparł wspierał odbicie walut ryzykownych. Giełdy w Azji z opóźnieniem realizują odbicie w ślad za wczorajszymi wzrostami na Wall Street. Wyższe rentowności obligacji hamują odbicie cen złota.

Kurs dolara australijskiego z przeceną, ceny ropy naftowej pozostają wysoko

Dolar wzrósł w stosunku do pozostałych walut G10, odrabiając część poniedziałkowych strat. Wczoraj zmienność w dużej mierze odzwierciedlała kupowanie dołków w aktywach ryzykownych i przetasowania w pozycjonowaniu po zawirowaniach z poprzedniego tygodnia. Przez cały dzień brakowało informacji mogących wpływać na zachowanie rynku.We wtorek zwrotka najmocniej przecenia NZD i AUD przed CHF i GBP. AUD/USD walczy o utrzymanie ponad 0,75. EUR/USD oscyluje wokół 1,19. GBP/USD broni 1,39.

Lepsze nastroje w poniedziałek sprzyjały odreagowaniu ostatniego osłabienia złotego i EUR/PLN spadł do 4,5250. USD/PLN zszedł pod 3,81.

Rynek akcji w Azji rośnie we wtorek, odwracając spadki z poniedziałku i znajdując wsparcie we wczorajszym odbiciu w USA. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,9 proc. po tym, jak w poniedziałek stracił 3,3 proc. Chiński Shanghai Composite jest wyżej o 0,8 proc.

Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,2 proc. W poniedziałek indeks zamknął się wzrostem o 1,4 proc. Nasdaq100 zyskał wczoraj 0,62 proc.

Przed startem handlu kasowego w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,4 proc.

Rentowności długoterminowych obligacji skarbowych odbiły na sesji w USA w poniedziałek, co zblokowało odbicie cen złota. Oprocentowanie 10-latek sięga 1,492 proc., ponad 10 pb więcej niż wczoraj. Cena uncji złota zatrzymała odbicie na 1783 USD wobec 1767 USD w poniedziałek.

Ceny ropy naftowej pozostają wysoko jako przejaw zacieśniających się warunków popytowo-podażowych. Pierwszy raz od dwóch lat Brent wyszedł ponad 75 USD/b.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xm broker | akcje orlenu | kurs dolara forum | index dax | jsw notowanie | akcje giełdowe | livechat akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here