Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) w okolicy 0,7330. Złoto podchodzi do 1970 USDAzja wyciszyła wzrostowy pęd indeksów, gdyż inwestorzy przenoszą uwagę na jutrzejszą decyzję FOMC. Lepsze dane z Chin pomagają podtrzymać optymizm. Na FX słabnie USD, co pomaga też we wzrostach cen złota.

Azjatyckie rynki tonują amerykański optymizm

Pomimo mocnego zamknięcia sesji na Wall Street w poniedziałek (S&P500 +1,27 proc.), dziś rynki w Azji tonują optymizm, co wygląda na ostrożne wyhamowanie w oczekiwaniu na wskazówki od Fed dotyczące przyszłego kierunku polityki monetarnej.

Japoński Nikkei225 traci we wtorek -0,5 proc., choć w drugiej połowie sesji zaczął odbijać. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., a Hang Seng zyskuje 0,5 proc.

W poprawie nastrojów w drugiej części dnia pomogły lepsze od oczekiwań dane z Chin. W sierpniu produkcja przemysłowa wzrosła o 5,6 proc. r/.r (prog. 5,1 proc.), a sprzedaż detaliczna spadła tylko o 8,6 proc. (prog. -8,8 proc.). Dane wskazują na postępującą odbudowę aktywności gospodarczej z pomocą pakietów fiskalnych i restartu eksportu.

Futures na S&P500 rośnie o 0,2 proc., a kontrakt na niemiecki DAX jest na poziomie wczorajszego zamknięcia.

Na rynku walutowym widać bardziej zdecydowany pęd ku ryzykownym aktywom z wyraźnym umocnieniem AUD, NZD, NOK i SEK.

AUD/USD podchodzi do 0,7330 – najwyżej do 2 września. Protokół z posiedzenia RBA wskazał, że bank nie zamierza spieszyć się z dodatkowym luzowaniem polityki pieniężnej. Podtrzymano nieprecyzyjne sformułowanie, że „Bank zdecydował się utrzymywać wysoce akomodacyjne warunki tak długo, jak będzie to konieczne, i nadal rozważać, w jaki sposób dalsze środki monetarne mogłyby wspierać ożywienie.”

Rząd Wielkiej Brytanii wygrał głosowanie nad ustawą Internal Market Bill 340-263, która teraz wędruje pod obrady komisji. GBP/USD dziś rano rośnie do 1,2860, ale pozostaje niżej niż 1,2919 w szczycie w poniedziałek.

EUR/USD testuje 1,19, a USD/JPY zjechał do 105,60. EUR/PLN dziś rano ponownie zbliża się do 4,44.

Słabszy USD pomaga w odbiciu cen złota – uncja kosztuje prawie 1970 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here