Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) traci 0,14 proc. i cofa się do 0,7710W czwartek rano przeważa awersja do ryzyka po spadkach na Wall Street. Dolar przejmuje inicjatywę w segmencie walut G10. Spadek wielkości zapasów ropy naftowej przyczynił się do dynamicznego wzrostu ceny surowca.

Kurs dolara australijskiego osłabia się, S&P 500 oddalił się od szczytów

Środowa sesja na Wall Street kończyła się przeceną dwóch z trzech głównych benchmarków. S&P500 oddalił się od szczytów i dzień kończył 0,41 proc. pod kreską. O 0,99 proc. spadały notowania Nasdaq100. 0,16 proc. powyżej poziomów odniesienia handel kończył indeks Dow Jones.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dobre wyniki kwartalne sektora bankowego zostały przykryte spadkiem ceny Coinbase Global Inc. w dniu debiutu. Walory największej amerykańskiej giełdy kryptowalut taniały o niemal 20 proc.

W Azji środowy handel przebiegał w niedźwiedzich nastrojach. Pod kreską znalazły się Hang Seng i Shanghai Composite, które traciły odpowiednio 0,88 proc. i 1 proc. O 0,07 proc. powyżej poziomów odniesienia wspiął się japoński Nikkei225.

Na rynku walutowym w czwartek rano dominuje dolar, który jest jedną z najsilniejszych walut koszyka G10. EUR/USD cofa się minimalnie pod 1,1975.

Waluty z antypodów obrały odmienne kierunki w reakcji na lokalne czynniki. AUD/USD traci 0,14 proc. i cofa się do 0,7710, natomiast NZD/USD umacnia się do 0,7145.

Złoty przed danymi o inflacji znajduje się w okolicy poziomów odniesienia względem głównych walut. EUR/PLN oscyluje wokół 4,5565.

W środę wyraźnie umocniła się ropa naftowa, która pozytywnie przyjęła informacje o spadku zapasów surowca w USA o 5,9 mln baryłek. W czwartek wzrosty są podtrzymywane, a ropa WTI kosztuje ponad 63 USD za baryłkę. Cena benchmarku Brent kształtuje się na poziomie 66,6 USD za baryłkę.

Pomimo nieudanego debiutu firmy Coinbase Global Inc. bitcoin utrzymał wysokie poziomy i w czwartek kosztuje około 63 tys. USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | notowania dax | euro | bitcoin wykresy | notowania biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here