Naga Markets

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) spada do 0,7130. Stabilizacja dolara kanadyjskiego Dolar odzyskuje pozycję lidera w segmencie walut G10, ale nastroje na rynku są umiarkowanie pozytywne. Ceny ropy naftowej utrzymują się lekko powyżej poziomów odniesienia, a na rynku akcji większość benchmarków zyskiwała.

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) ze spadkiem podczas dzisiejszej sesji

Świeżych informacji na rynkach finansowych jest jak na lekarstwo, w związku z czym rynek skupia się na obserwacji sytuacji epidemicznej. Ta jest w ostatnim czasie mocno zmienna, co prowadzi do większej zmienności notowań wielu aktywów.Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała w pozytywnych nastrojach. Dow Jones kończył dzień 1,60 proc. nad kreską, a kurs S&P500 urósł o 1,78 proc. Najmocniej zyskiwał technologiczny Nasdaq100. Notowania benchmarku rosły o 2,40 proc.

W trakcie sesji azjatyckiej korzystny sentyment jest utrzymywany. Nikkei225 rośnie o 0,16 proc., a kurs Hang Seng zyskuje 0,25 proc.

Na FX dolar odreagowuje ostatnią słabość i wraca na pozycję lidera przestrzeni G10. EUR/USD cofa się minimalnie do 1,1270.

Premier Boris Johnson stwierdził w wywiadzie, że nie ma wystarczających powodów, aby zaostrzać restrykcje epidemiczne w Anglii przed Świętami. Pomimo, to GBP/USD spada do 1,3247.

Najgorzej wśród walut krajów G10 radzą sobie ryzykowni przedstawiciele Antypodów. AUD/USD spada do 0,7130, a notowania NZD/USD oscylują wokół 0,6740.

Odbicie ceny ropy naftowej stabilizuje notowania CAD i NOK.

W środę rano baryłka WTI wyceniana jest na 71,3 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 74 USD.

We wtorek późnym wieczorem Instytut API poinformował o spadku wielkości zapasów ropy naftowej w USA o 3,67 mln baryłek.

Cena złota na rynkach finansowych spada 4 sesję z rzędu. Kurs cofnął się w okolice 1790 USD za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa brent | ciech kurs | kurs euro dolar | cdprojekt kurs | kurs akcji biomed lublin | notowania livechat | aktualny kurs korony czeskiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here