Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) osuwa się pod 0,7270. Ropa WTI spada do 41 USD/bGiełdy światowe podtrzymują ponure nastroje w ślad za pogromem na Nasdaq, który spadł wczoraj o ponad 5 proc. USD jest stabilny. Ropa naftowa traci przy wzroście obaw o niedobory popytu.

Główne indeksy Wall Street na wyprzedaży. Azjatyckie indeksy także spadają

Kapitulacja inwestorów na amerykańskich spółkach technologicznych przyniosła spadek Nasdaq o 5,23 proc., a pogrom doprowadził do silnego spadku S&P500 (-3,51 proc.). Nie było konkretnego powodu za wyprzedażą, co wskazuje na zmęczenie rynku wzrostami i rozkręcenie się efektu kuli śnieżnej z naruszeniem zleceń stop loss. Perspektywa długiego weekendu w USA (Święto Pracy w poniedziałek) także mogła podsycać ucieczkę inwestorów z pozycji.

W Azji przecena trwa. Chiński Shanghai Composite traci 1,3 proc., japoński Nikkei225 spada o 1,3 proc., a koreański KOSPI dołuje o 1,2 proc.

Futures na S&P500 jest niżej o 0,2 proc., ale kontrakt na DAX rośnie o 0,1 proc.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) broni się przy 1,1850

Rynek walutowy zachował względny spokój w obliczu turbulencji, choć pośród walut G10 zawiązał się przepływ kapitału w stronę bezpiecznych przystani: USD, JPY i CHF. Obroniło się też EUR z EUR/USD przy 1,1850. USD/JPY pozostaje blisko 106,15.

AUD/USD osuwa się pod 0,7270. Sprzedaż detaliczna z Australii przeszłą bez echa – wzrosła w lipcu o 3,2 proc. m/m, blisko oczekiwań 3,3 proc.

EUR/PLN pozostaje pod 4,44, gdzie znalazł się w obliczu wzrostu awersji do ryzyka na rynkach.

Na rynku towarowym korekta słabości dolara nie pozwala na odbicie cen. Ropa naftowa WTI spada o prawie 1 proc. do 41 USD/b w związku z obawami o popyt w obliczu kończącego się sezonu podróży urlopowych w USA.

Złoto stabilizuje się blisko 1936 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here