Naga MarketsKurs dolara australijskiego (AUD/USD) odbija z pomocą wzrostów cen rudy żelazaLekkie spadki w Azji w obliczu świąt na kluczowych rynkach. PMI z Chin zgodne z prognozami. USD delikatnie słabszy z EUR/USD pod 1,22. Bitcoin spada pod 35 000 USD.

Kurs dolara australijskiego wzrósł do 0,7730, ceny ropy kontynuują wzrosty

Rynek akcji rozpoczyna tydzień w ostrożnym tonie bez zachęt do odważniejszego handlu, biorąc pod uwagę święta bankowe w Wielkiej Brytanii i USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 traci prawie 1 proc., Hang Seng spada o 0,7 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,1 proc. Japonia radzi sobie gorzej w związku z obawami o przedłużony stan wyjątkowy w celu ograniczenia koronawirusa.

Rządowy PMI dla chińskiego przemysłu nieznacznie spadł do 51 (z 51,1, prog. 51,1), a indeks dla sektora usługowego wzrósł do 55,2 (z 54,9, prog. 55,1).

Futures na S&P500 rośnie dziś 0,05 proc. W Niemczech kontrakt na DAX jest niżej o 0,3 proc.

Spokojny handel na FX przy lekkiej przecenie USD do większości walut G10. EUR/USD wspina się w kierunku 1,22, GBP/USD jest na 1,4185. Mocniej odbija AUD/USD do 0,7730 z pomocą wzrostów cen rudy żelaza (4,7 proc.).

EUR/PLN dryfuje ponad 4,48, USD/PLN jest na 3,6760.

Ceny ropy kontynuują wzrosty po tym, jak w zeszłym tygodniu wzrosły o ponad 5% i osiągnęły najwyższy poziom od dwóch lat. Oczekiwania na odbicie światowego popytu przeważają nad obawami o większą podaż z Iranu po zniesieniu sankcji. W tym tygodniu uwaga przenosi się na spotkanie OPEC, gdzie wszelkie oznaki wzrostu produkcji mogą wywierać presję na ceny. WTI rośnie o 0,6 proc. do 66,7 USD/b, a Brent zyskuje 0,5 proc. do 69,1 USD/b.

invest

Bitcoin spada poniżej 35 000 USD. W piątek przecenę wywołały słowa prezesa Banku Japonii Haruhiko Kurody, który ostrzegał przed zmiennością tokena i handlem spekulacyjnym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc prognozy | notowania ciech | wiadomosci kryptowaluty | kurs huf | amrest kurs | jsw akcje | kurs asseco |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here